selulit-tedavisi

Selülit Ve Tedavi Yöntemleri


Günümüz kadınlarının en büyük güzellik sorunlarından biri olan selülit, genellikle ileri yaşlarda görülen bir sağlık sorunu iken, artık çok genç yaşlarda da görülmektedir. Öncelikli sebebi beslenme bozukluğu olan selülitin diğer sebepleri arasında ilaç kullanımları, düzenli spor yapmamak ve alkol kullanımı gibi daha birçok sebebi bulunmaktadır. Aşağıda sizler için Selülit Ve Tedavi Yöntemleri konusunun detaylarını paylaşıyoruz;

Düzenli beslenme; Selülit tedavisinin en önemli unsurlarından birisi düzenli ve sağlıklı beslenmedir. Selülit tedavisi süresince kişiler düzenli beslenmeli, öğün atlamamalı ve doktor tarafından verilen diyet listelerine sadık kalmalıdırlar. Bunun yanı sıra şekerli ve unlu gıdalardan uzak durulmalı ve alkol kesinlikle tüketilmemelidir. Özellikle bu ürünlerin söylenmesindeki sebebi açıklayacak olursak; karbonhidratlar ve alkol ürünleri vücudumuzda şekere dönüşerek depolanmaktadırlar.

Bu da karaciğerin işlevinin azalmasına sebep olup, yağ yakımını zorlaştırmaktadır ve vücut yağ depolamaya başlamaktadır. Bu sebeple bu gıdaların tüketilmemesi selülit tedavisinin en önemli şartları arasında yer alır. Bunun yanı sıra aşırı tuz ve baharat tüketimi de selülit tedavisini olumsuz etkileyen unsurlardandır. Aşırı tuz ve baharat tüketiminde vücudunuz su tutar. Belki de sizin selülit olarak düşündüğünüz şey ödemde olabilir. Bu süreçte tuz ve baharat tüketimine de dikkat edilmeli, olabildiğince sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Düzenli spor yapmak; Yeryüzünde hiç bir diyet ya da kozmetik ürünü tek başına selüliti bitirmeye yardımcı değildir. Selülitin en büyük düşmanı düzenli spor yapmaktır. Uygun diyet programı ve düzenli spor ile kısa sürede selülit tedavinizde sonuç almanız mümkündür. Özellikle profesyonel eğitmenlerin gözetimi altında yapılan bilinçli egzersiz ve sporlar, selülitlerinizle olan savaşta sizin galip gelmenizi sağlayacak ve zaman içerisinde sarkmalar oluşmadan selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki sağlık için spor en önemli unsurdur.

Bir önceki yazımız olan Selülit Problemlerinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız başlıklı makalemizde selülit ve selülit tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

83
78 Paylaşım, 83 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir