selulit-edavi-yontemleri

Selülit Ve Tedavi Yöntemleri


Günümüz kadınlarının en büyük güzellik sorunlarından biri olan selülit, genellikle ileri yaşlarda görülen bir sağlık sorunu iken, artık çok genç yaşlarda da görülmektedir. Öncelikli sebebi beslenme bozukluğu olan selülitin diğer sebepleri arasında ilaç kullanımları, düzenli spor yapmamak ve alkol kullanımı gibi daha birçok sebebi bulunmaktadır. Aşağıda sizler için Selülit Ve Tedavi Yöntemleri konusunun detaylarını paylaşıyoruz;

Düzenli beslenme; Selülit tedavisinin en önemli unsurlarından birisi düzenli ve sağlıklı beslenmedir. Selülit tedavisi süresince kişiler düzenli beslenmeli, öğün atlamamalı ve doktor tarafından verilen diyet listelerine sadık kalmalıdırlar. Bunun yanı sıra şekerli ve unlu gıdalardan uzak durulmalı ve alkol kesinlikle tüketilmemelidir. Özellikle bu ürünlerin söylenmesindeki sebebi açıklayacak olursak; karbonhidratlar ve alkol ürünleri vücudumuzda şekere dönüşerek depolanmaktadırlar.

Bu da karaciğerin işlevinin azalmasına sebep olup, yağ yakımını zorlaştırmaktadır ve vücut yağ depolamaya başlamaktadır. Bu sebeple bu gıdaların tüketilmemesi selülit tedavisinin en önemli şartları arasında yer alır. Bunun yanı sıra aşırı tuz ve baharat tüketimi de selülit tedavisini olumsuz etkileyen unsurlardandır. Aşırı tuz ve baharat tüketiminde vücudunuz su tutar. Belki de sizin selülit olarak düşündüğünüz şey ödemde olabilir. Bu süreçte tuz ve baharat tüketimine de dikkat edilmeli, olabildiğince sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Düzenli spor yapmak; Yeryüzünde hiç bir diyet ya da kozmetik ürünü tek başına selüliti bitirmeye yardımcı değildir. Selülitin en büyük düşmanı düzenli spor yapmaktır. Uygun diyet programı ve düzenli spor ile kısa sürede selülit tedavinizde sonuç almanız mümkündür. Özellikle profesyonel eğitmenlerin gözetimi altında yapılan bilinçli egzersiz ve sporlar, selülitlerinizle olan savaşta sizin galip gelmenizi sağlayacak ve zaman içerisinde sarkmalar oluşmadan selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki sağlık için spor en önemli unsurdur.

Bir önceki yazımız olan Selülit Problemlerinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız başlıklı makalemizde egzersiz, kadın sağlığı ve selülit hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
78 paylasim, 83 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı