selulitten-korunmak-mumkun-mu

Selülitten Korunmak Mümkün Mü?


Sizler için uzmanların görüşlerine göz attık ve ‘selülitten korunmak mümkün mü?’ sorusunun cevabını bulduk!

Kadınların korkulu rüyası haline gelen selülitten korunmanız tabi ki de mümkün! Derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü bırakan bir hastalık olarak bilinen selülit, özellikle beslenme ile orantılı olarak artıp azalmaktadır. Beslenme düzeni ne kadar fazla tek yönlü olur ise selülite bir o kadar çabuk aday olmuş oluyorsunuz.

Hayvansal yağ, şeker, tuz, yüksek topuklu ayakkabı, yanlış yürüme hareketleri ve kambur oturmakta selülite yol açman faktörler arasında yer almaktadır. Eğer selülitten korunmak istiyorsanız ilk olarak kilonuzu korumalısınız. Günde 1500 kaloriden fazla almamaya çalışın. Gün içerisinde çok fazla hareket edin, aynı zamanda da vitamin ve mineral almaya çalışın. Özellikle A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirme görevindedir.

Magnezyum ise metabolizmayı harekete geçirirken, fosfor ve silisyum dokuları kuvvetlendirmektedir. Vücudun tuttuğu fazla suyu atması için ise beyaz ve kırmızıturp, maydanoz, kereviz ve çilek tüketin. Tuz, şeker, alkol, sigara, çay, kahve, çikolata, kızartma ve un gibi tüm yiyecek ve içeceklerden kesinlikle uzak durun. Aynı zamanda derinizin kanla beslenmesini sağlayın. Nasıl mı? Örneğin; masaj eldiveni ile kendi kendinize masaj yapın ya da saunaya giderek cildinizi rahatlatın.

Selülitin sadece rejim yaparak geçmeyeceğini ve özel bir tedavi gerektirdiğini belirten uzmanlar; tıbbi masajları, akupunktur tedavisini, ozon, lazer ve basınç terapisini öneriyor.

Bir önceki yazımız olan Güzelliğe Dair Küçük Bilgiler başlıklı makalemizde cilt bakımı, makyaj ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
83 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir