Sevgilim-Bana-Yalan-Söylüyor-Mu

Sevgilim Bana Yalan Söylüyor Mu?


‘Acaba sevgilim bana yalan söylüyor mu?‘ Bu soru bir ilişkide hem erkeğin hem de kadının bir kere bile olsa aklına düşmüştür. O halde gelin kafanızdaki soru işaretlerini ve şüphelerinizi ortaya çıkaralım. İşte size yalancı sevgilinin kendini ele veren hal ve hareketleri…

  1. EL SAKLAMA

Bir insan yalan söylediği zaman ellerini arkasına, ceplerine veya masanın altına saklama eğilimi duyar. Yürürken sevgilinizin sizden bir adım geride kalması ise konuştuğunuz konudan rahatsız olduğunu gösteren bir harekettir.

  1. BURUN KAŞIMA

Burun kaşıma, beyaz yalanların en klasik işareti olarak kabul edilir. Sevgiliniz sizden gerçekleri saklarken büyük bir ihtimal gözlerine, kulaklarına ve dudaklarına dokunuyordur. Çünkü insanlar gerçeği söylemediği zaman elleri ile yüzlerine dokunmaktadır.

  1. YUTKUNMA

Sevgiliniz yalan söylüyorsa kelimeleri dışarıya çıkarmak için sık sık yutkunur ya da seri bir şekilde dudaklarını yalar.

  1. GÖZ HAREKETLERİ

Sevgilinize cevabını bildiğiniz soruları sormayı deneyin. Mesela ‘bugün ne yemiştin?’ veya ‘arabayı nereye park etmiştik?’ gibi sorular yöneltin. Sorduğunuz sorunun cevabını düşünürken onun gözlerinin nereye gittiğini dikkatlice izleyin. Onun gözlerinin doğru söylerken ki hareketini beyninize not edin. Çünkü sevgilinizin gözleri her doğru cevabı verdiğinde aynı hareketi tekrarlayacaktır. Fakat yalan söylüyorsa, mutlaka bu hareket farklılaşacaktır!

  1. AŞAĞI BAKMA

Birçok insan yalan söyledikten sonra kendini suçlu hissetmektedir. Bu sebepten dolayı farkında olmadan, karşısındakinin düşündüklerini kontrol etmek amacı ile gözlerini yukarıdan aşağıya doğru indirir. Sevgiliniz bir şey anlatırken böyle bir hareket yapıyorsa, muhtemelen yalan söylüyor olabilir.

  1. ÖKSÜRME

Eğer sevgilinize ‘neredesin?’ diye sorduğunuz zaman şiddetli bir şekilde öksürük nöbetine giriyorsa, bu aslında hiç iyi bir işaret değildir. Yalandan öksürme, aldatmanın klasik tekniğidir. Çünkü insan vücudu yalana karşı koymaya çalışır. Bu sebeple öksürmek ya da boğazını temizlemek hikaye uydurmak için kişinin zaman kazanmasını sağlar.

  1. HIZLI KONUŞMA

Sevgiliniz çok mu hızlı konuşuyor? Ne kadar hızlı konuşursa, sevgilinizin yalan söylediğinden o kadar fazla kuşkulanabilirsiniz. Genel bir kanıya göre insanlar hızlı konuştuklarında yalanlarının ortaya çıkmayacağını düşünmektedir.

  1. NEFES ALIP VERME

Yalan söyleyen birinin rahatça nefes alamadığını sakın aklınızdan çıkarmayın. İnsan baskı altında olduğunda karnından nefes almayı bırakır ve göğsünden nefes almaya çalışır.

  1. GÜLME

Birçok insan yalan söylediği zaman ilk başta kendini rahat hisseder. Bu durumun etkisi sesine de yansıyacaktır. Buna bağlı olarak yüksek sesle konuşur ve çok daha neşeli olur.

Bir önceki yazımız olan Ünlülerin Boşanmasına Neden Olan Etkiler Neler? başlıklı makalemizde ayrılık, evlilik ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
85 paylasim, 87 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı