sevismenin-farkli-halleri

Sevişmenin Farklı Halleri


Sevişmenin yalnızca tek bir hali olduğunu mu sanıyorsunuz? Aslında çok büyük bir yanılgı içindesiniz. Zaten öyle olsaydı çok sıkıcı bir seks hayatımız olmaz mıydı? Yatakta ateşli dakikalar geçirmenizi sağlayan sevişmenin birbirinden farklı hallerine göz atın. 😉

Eğlenceli

İlerisi düşünmeden yapılan bir cinsel ilişkidir. Her iki tarafı da son derece mutlu eden bir beraberliktir. Eğer depresyondaysanız, kalbiniz kırık ya da sinirliyseniz yaşayacağınız seks eğlenceli olmaz. Fakat iki kişinin uzun süreli bir ilişki dışında yaşadığı her tür cinsel ilişki bu kategoriye girmektedir. Tabi ki sonucunda olumsuz etkiler yaratmayacağının garantisini veremeyiz. Kalp kırıklıkları, akıl karışıklığı, kıskançlık ve cinsel yol ile bulaşan hastalıklara yakalanma gibi çok ciddi riskleri de bulunabilmektedir. Fakat bu tür bir yakınlaşma esnasında asla sonrasını düşünmeye fırsatınız olmaz. Kısacası anı yaşarsınız. Zaten bu seksi güzel kılan şey, yalnızca anı yaşamaya odaklanmış olma hissi oluyor.

Mesafeli

Ara sıra ilişkiye girdiğiniz partner ile ya da sizi heyecanlandıran yepyeni biri ile gece yarısından sonra telefonda veya internette chat şeklinde yapılan bir sevişmedir. Yetişkinlere özel internet siteleri bu sevişmede işe yarayabilir. Çok büyük bir olasılıkla iki tarafın da hayatında karşısındakinden daha iyi bir seçeneği bulunmaz. Aradaki mesafe iki tarafa çok güvenli gelir. Üstelik yorucu olmadığı gibi son derece ekonomik bir sevişmedir.

Özgür

Uzun süreli bir ilişkinin sonrasında (özellikle ayrılık sürecinin çok sancılı olduğu zamanlarda) ağızda kalan kötü tadı temizlemek için yapılan sevişmelerdir.

Vicdani

Çokta çekici bulunmayan, fakat acıma duyulan biri ile yapılan sekstir. Karşısındaki kadına ya da erkeğe yıllardır hayran ve o tutkuyu yaşayabilmek için yalvaran gözler ile bakan, morale ihtiyaç duyan, sevgilisi tarafından aldatılan, uzun bir süredir seks yapamayan ya da 30 yaşındayken bile bakire olan bir kişi bu sevişme modeli için potansiyel bir partnerdir. Acıyan taraf için büyük bir ihtimalle fiziksel değil de, duygusal tatmin söz konusu olacaktır.

Tek Gecelik

Seksüel olarak kuraklık yaşadığınız bir dönem olduğu zaman bu sevişme türüne yönelebilirsiniz. Fakat fiziksel açıdan da duygusal açıdan da tatmin olacağınızın tam bir garantisi yoktur.

Nostaljik

Eski bir seks partneri ya da eski sevgili ile yapılan bu tür bir sevişme, üşengeçliğin sonucudur. Tanıdık ve kolay ulaşılabilir bir partner ile yapılan bu seks, çok fazla çaba istememesi nedeni ile sıklıkla tercih edilebilmektedir. Fakat bu sevişmeyi tercih ederken aşkın tekrardan alevlenmeyeceğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde sonrasında can sıkıcı duygusal dalgalanmalara yol açabilen bir ilişki olabilir.

Rahatlatıcı

Kötü bir iş günü sonrasında veya yaşanılan korkunç bir ayrılıktan sonra başka birinin dokunuşunun kişiye kendini iyi hissettireceği durumlarda bu sevişmeye başvurulabilir. Genel olarak romantik dokunuşlar ve klasik pozisyonda yapılan bir sevişmedir. Fakat o an her ne kadar iki tarafa anı iyi hissettiren bir sevişme olsa da, bittikten sonra duygusal açıdan olumsuz sonuçlara yol açması muhtemel bir durumdur.

Sakin

Uzun yıllardır birlikte olan çiftlerin vazgeçilmezi haline gelen bir sevişmedir. Yeni bir bedeni tanıma eforu sarf etmeyi gerektirmez, fakat her zaman çok tatmin edici olacağının da garantisi yoktur.

Agresif

Kadını ve erkeği yatağa götüren daima pozitif duygular olmayabilir. Nasıl mı? Kıskançlık, çok büyük bir kavga veya kötü bir ağlama krizi hem son derece gerilimli hem de bir o kadar da ateşli bir ortam olduğu gibi aynı zamanda tatmin edici bir sekse yelken açmak için birebirdir. Bu sevişme türünde; yatakta birbirini iteklemek, saç çekmek, omuz ısırmak, partnerine küçük ama şehvetli tokatlar atmak ya da doyum noktasına ulaşmaya yakın ‘Senden nefret ediyorum!’ diye bağırmak çok daha keyif vericidir. Yaratabileceği sıkıntıysa ertesi gün iki tarafın da vücutlarında oluşması muhtemel morlukları kapatmaya çalışmaları olacaktır. (Aşk morluklarını kapatmanın gizli formülü için buraya tıklayınız.)

Planlı

Alışkanlık yaratan bir partner ile en az 24 saat öncesinden planlanarak yapılan sevişmedir. En büyük fanatikleri ise belli bir yaş düzeyini geçmiş ve düzenli hayatı olan kişilerden oluşmaktadır. Çok yoğun bir iş temposu ile çalışanlar, yalnız yaşayanlar ve birini tanımak için enerji sarf etmek istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Heyecanlı

İki tarafı da harekete geçiren yani fitili ateşleyen herhangi bir şey olabilir. Elektrik kesintisi, birlikte seyredilen erotik bir film, sıcak bir hava, asansörde aldığınız seksi bir parfüm kokusu hatta ve hatta hareketli bir müzik bile kadının ve erkeğin bir anda heyecanını ateşleyebilir. En büyük riski ise asansör veya araba gibi yerlerde birileri tarafından yakalanmak olacaktır.

Sürpriz

Cinsellik adına asla ama asla beraber olmayacağınızı düşündüğünüz biriyle ya da bir daha görüşmeyi planlamadığınız bir insanla yaptığınız seks son derece sürpriz bir sekstir. Mesela üniversite günlerinizde sarhoş olduktan sonra ilişkiye girdiğiniz ve asla göreceğinizi düşünmediğiniz biriyle bile olaydan 10 yıl sonra bir şekilde rastlaşarak eski günleri yâd edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seks Bebeklerinin Çalıştığı Genelev Açıldı başlıklı makalemizde seks robotları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

81
77 paylasim, 81 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı