seyrelen-ve-dokulen-kaslar

Seyrelen ve Dökülen Kaşlar İçin Bitkisel Yöntemler


Güzelliğin en önemli noktalarından biri olan ve bakışlara güzellik katan kaşlar seyrelmesi, dökülmeye başlaması ve uzamaması nedeniyle sorun olarak karşımıza çıkabiliyor. Kaşların seyrelmesine, dökülmesine etki eden nedenler arasında kalitesiz kozmetik ürünlerin kullanılması, yanlış kaş kontürü uygulaması, hormon düzeninin bozulması, tedavi amaçlı kemoterapi nedeniyle kullanılan ilaçlar, cilt hastalıkları, stres gibi rahatsızlıklar bulunmaktadır.

Kaşlarınızın dökülmesi ya da seyrelmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız ve bunun için bir işlem yaptıracaksanız öncelikle gideceğiniz yeri çok iyi bir şekilde araştırıp öyle gitmenizde fayda var ancak Seyrelen ve Dökülen Kaşlar için Bitkisel Yöntemler ile düzenli uygulayacağınız bakımlar sayesinde kaşlarınızın dökülmesinin önüne geçmeniz ve gürleşmesini sağlayarak istediğiniz kaşlara sahip olmanız mümkün. Uygulanan bakımları akşam yatmadan önce uygulamanız daha etkili olacaktır.

Sarımsakla Kaş Bakım Kürü

Kaşların köklerini besleyen ve çıkan kökleri kuvvetlendiren en etkili bitkisel çözümlerden biri sarımsakla yapılan yöntemdir. Sarımsakla yapılan bakım kokusu ve uygulaması açısından ne kadar sıkıntılı bir durum yaratsa da sarımsak kıl köklerini beslemesi ve yeni köklerin oluşmasında kullanılan yöntemlerin en başında gelmektedir. Sarımsağı kaşlarınıza uygulamak için bir diş sarımsağı ortadan ikiye keserek kestiğiniz kısmı kaşınızın köklerine nüfuz etmesi için kılların çıkış yönünün tersine ve yukarı-aşağı olacak şekilde sürterek kaşınıza yedirin. Sarımsağın kalan yarımını da diğer kaşınız için aynı şekilde uygulayın.

Sarımsak ve Çam Balı Kürü

Sarımsak ve çam balı kürü de kaşların gürleşmesin de ve kaş köklerinin beslenmesinde etkili olan yöntemlerden biridir. Kürü hazırlamak için öncelikle ağzını sıkı bir şekilde kapatabileceğiniz ufak bir kavanoz içerisine küçük küçük kesmiş olduğunuz 1 diş sarımsağı, 1 çay kaşığı çam balını ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını ekleyerek güzelce karıştırın. Kavanozun kapağını kapatarak ışık almayacak şekilde bir gün dinlenmeye bırakın. Sarımsak ve çam balı kürünü sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ufak bir pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınıza uygulayarak en az 2 saat bekletin.

Fındık Yağıyla Bakım

Doğal fındık yağı kaşları gürleştirmek için etkili olan bakımlar arasında olup yatmadan önce kaşlarınızın köklerine nüfuz edecek şekilde kulak çubuğunun pamuğuna ya da ufak bir pamuğa 3-4 damla damlatarak uygulayın.

Güzellikler hep hayatınızda olsun…

Bir önceki yazımız olan Bal İle Gelen Güzelliği Keşfet başlıklı makalemizde bal maskesi, balın cilde faydaları ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

113
112 Paylaşım, 113 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En etkilisi sarımsakla çam kürü benim kaşlarım seyreldi ve gürleştirmek için kullandım kıl köklerini besleyerek gürleşmesini sağladı tavsiye ederim.