sigara-birakma-ilaclari-ucretsiz

Sigara Bırakma İlaçları Ücretsiz


Sayıları 300 bini geçmemek şartı ile sigarayı bırakma tedavisi alan kişilere sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmadan nikotin replasman ve ilaçları ücretsiz olarak verilecek.

KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Bakanlar Kurulu’nun 6 Mayıs tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve belirli kamu hizmetlerinden kimlerin ücretsiz ya da indirimli yararlanabileceğini belirleyen, kamuda tasarruf kararnamesi olarak da adlandırılan kararnameye bu yönde geçici bir madde eklendiğine dair karar yayımlandı.

300 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ İLAÇ VERİLECEK

Buna karar kapsamında, sigara bırakma tedavisi alan kişiler 300 bini geçmemek şartı ile herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmadan bundan faydalanabilecek. Sağlık Bakanlığı’nca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşlarına dağıtılacak olan nikotin replasman preparatları ile ilaçlardan, tütün bağımlılığı ve eğitim birimleri kanalı ile yaralanmada tasarruf kararnamesi kapsamı dışında olacak.

Bir önceki yazımız olan Adet Döneminde Yaşanan Baş Ağrısı başlıklı makalemizde adet dönemi baş ağrısı ve migren belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

90
86 Paylaşım, 90 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir