sirt-cantasi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Sırt Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çocukların okula giderken sırtından indirmediği çantalar sanıldığı kadar özensiz bir şekilde seçilecek bir aksesuar değildir. Çocuğunuzun beden sağlığını korumak ve rahat kullanımını sağlamak için sırt çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekir.

Geniş Sırt Çantaları Tercih Etmeyin

Dar sırt çantaları her zaman daha iyidir. Çünkü dar çantalar kitapların ve diğer malzemelerin ağırlığını daha iyi dengeler. Geniş olan sırt çantaları ise sırt ağrılarına sebep olur. Çevrenizde sırtında eşyalarını taşıyarak seyahat eden gezginlere bakın. Uzun ve dar sırt çantalarını tercih ettiklerini göreceksiniz. Okul çantası olarak uzun ve dar sırt çantası modellerini tercih etmelisiniz. Aynı zamanda çanta köşelerinin dayanıklı, sert ve sağlam olmasına özen gösterin.

sirt-cantasi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1

Kumaş ve Dikiş Kalitesine Önem Verin

Sırt çantalarının renklerine ve üzerindeki desenlere kapılıp gitmemek lazım. Sırt çantası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kumaş ve dikiş kalitesidir. Ağır defter ve kitapları koyduğunuz zaman kalitesiz ya da çürük sırt çantaları çocuklarınız için büyük bir felaket olabilir. Aynı zamanda sırt çantalarının askıları da güçlü olmalıdır. Sırt çantası alırken dokuma sıklığı ölçüsüne çantanın etiketinden bakabilirsiniz. Polyester kumaş en ideal sırt çantalarından biridir. Tabi ki su geçirmez olmasına dikkat edin. 🙂

Askılar Destekli Olmalı

Askıların omuzları bir süre sonra acıtmaması ve ağırlığı eşit olarak dağıtabilmesi için doğru formda sırt çantası askılarını tercih etmelisiniz. Askılarda yumuşak pedlerin olması ve ergonomik tasarlanan omuz askıları ağırlığı dengeleyecek, omurganın yamulmasına ve yorulmasına engel olacaktır. Aynı zamanda ağırlığı taşıyabilecek kadar iyi dikişlere sahip olmalı ve ayarlanabilir askılar olmalıdır. Sırt desteği de çantalarda çok önemlidir. Satın alacağınız sırt çantasının yumuşak sırt desteğinin olmasına dikkat edin.

Tüm Kullanımları Göz Önünde Bulundurun

Satın alacağınız çantanın çocuğunuzun ihtiyaçlarını tam olarak karşılaması gerekir. Mesela suluk gözü gibi bazı eşyaları koymaları için küçük bölmeleri olan bir sırt çantası işinizi görecektir. Aynı zamanda su geçirmez astarı olan sırt çantaları sayesinde çocuğunuzun yanına koyduğunuz yemeklerin veya suyun dökülme ihtimalini de düşünmüş olacaksınız. Kalem kutusu kullanmaktan hoşlanmayan bir çocuğunuz varsa sırt çantasında ufak bir kalemlik bölmesi hoşuna gidecektir.

Bir önceki yazımız olan Deri, Zincir Choker-Tasma Kolye Yapımı başlıklı makalemizde aksesuar, choker tasma kolye ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

105
99 paylasim, 105 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı