sirtta-olusan-sivilceler-icin-bakim

Sırtta Oluşan Sivilceler İçin Bakım


Genel olarak yüz bölgesinde sivilce problemleri yaygın olsa da vücut cilt yapısına bağlı olarak göğüs, boyun ve sırtımızda da sivilce problemleri rahatsız edici dereceye gelebilirler. Duş esnasında sırtımızı temizlemenin zor olmasının yanı sıra aynı şekilde sivilcelerin tedavi edilmesi de sıkıntılı bir noktaya ulaşabilir. Sırtta Oluşan Sivilceler İçin Bakım önerilerimiz ile uygulayacağınız yöntemler bu sorununuza çözüm olacaktır.

Sırt Temizliği: bu nokta da çok önemlidir. Gündelik yaşamda olsun, spor ya da egzersiz yaptığınızda olsun terledikten hemen sonra duş almanız ve duş esnasında sırtınıza ulaşabileceğiniz kaşıyıcı ya da uzun saplı sünger bazlı temizleyiciler ile cildinizi tahriş etmemeye özen göstererek temizlemeye dikkat etmelisiniz. Vücudumuzda oluşan ter nedeniyle vücut yağ üretmeye başlar ve duş almadığımız ya da vücudumuzu terden arındırmadığımız sürece bu durum sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

Peeling: Evde doğal yöntemlerle özellikle şeker ya da esmer şekerle cildiniz için hazırlamış olduğunuz peelingi duş esnasından keselendikten sonra uygulayabilirsiniz. Peelingi uygularken nazik hareketlerle yapmalısınız. Sert bir şekilde yaptığınızda daha çabuk etki göstereceğini düşünebilirsiniz ancak sert şekilde peeling uygulanması daha fazla sivilcelerinin artmasına neden olabilir.

Aloe Vera: Sırtınızdaki sivilceler karşı Aloe Vera’ nın hem yenileyici hem de nemlendirici etkisiyle sivilcelerinizden hatta sivilce nedeniyle sırtınızda oluşan lekelerden bile kurtulmanız mümkün. Önerimiz özellikle evde Aloe Vera’ nın jelini hazırlayarak her duştan sonra sırtınızdaki sivilceli bölgeye sürerek kuruyana kadar yüz üstü uzanın ve her gün uygulamaya özen gösterin. Aloe Vera’ nın diğer faydaları ve hazırlanışı ile ilgili bilgiye Aloe Vera ile Güzelliğinizi Keşfedin makalemizden erişebilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı: Aktarlardan rahatlıkla temin edebileceğiniz çay ağacı yağı sivilcelere karşı etkili bir yöntemdir. Sırtınızda oluşan sivilcelerin üzerine ince bir tabaka halinde uygulayarak günde bir kez kullanabilirsiniz. Çay Ağacı Yağı doğal olmasından dolayı cilde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Yulaf Ezmesi: Cilt için birçok faydası ile bilinen Yulaf Ezmesi özellikle cildi dinlendirici ve temizleyici etkisi bulunmaktadır. Yulaf ezmesini bal ile karıştırılması sonucu anti bakteriyel özellik kazanıyor. 2 yemek kaşığı yulaf ezmesine yarım çay bardağından biraz fazla su ekleyerek 15 dakika ocakta pişirin ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra üzerine 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın ve sırtınıza sivilceli bölgeyi kaplayacak şekilde sürün. 20-25 dakika kadar beklettikten sonra sırtınızı durulayabilirsiniz ve aynı işlemi haftada 1 ya da en fazla 2 kez uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ter Kokusuna Karşı Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde bitkisel tedavi, ter kokusu ve ter kokusu nasıl önlenir hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
89 Paylaşım, 93 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir