sis-gozler-artik-sorun-degil

Şiş Gözler Artık Sorun Değil!


Bir gece önceden almanız gereken birkaç basit önlem sayesinde gözlerinizin şişmesini kolayca engelleyebilirsiniz. Fakat tüm bunlara rağmen probleminiz devam ediyor ise o zaman mutlaka uzman bir doktora görünmenizde fayda var. Ertesi sabah aynada hoş olmayan görüntüler ile karşılaşmak istemiyorsanız, bir gece önceden almanız gereken basit önlemlere kulak verin!

Beslenme: Alkollü içeceklerden ve tuzlu gıdalardan kesinlikle ama kesinlikle uzak durun.

Uyku: En az 7 saat deliksiz uyumalısınız.

Bakım: Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici krem sürmek yerine, jel kullanmayı deneyin. Jelli kremler, göz çevresini rahatlatır ve sıkılaşmasını sağlar. Daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, göz jelinizi buzdolabınızda iyice bekletin ve soğuttuktan sonra kullanın. Bu her zamankinden daha ferah bir his yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Tavsiyeler

# Önerdiğimiz tüm bu yöntemlere rağmen hala sabah şiş gözler ile uyanıyorsanız, üzülmeyin ve kısa bir zamanda eski hale gelebilmeniz için size önereceğimiz birkaç ipucuna daha göz atın.

# Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin ve gözlerinizin üzerine birer tane yerleştirin. Bu şekilde 10-20 dakika durun. Ayrıca antioksidan içeren kremlerde şişlerin inmesine yardımcı olacaktır.

# Eğer sorununuz kronikleştiyse, kardiyovasküler egzersizler yapmanız gerekiyor demektir. Yürüyüş, koşu, aerobik ve bisiklet bu egzersizlerin en etkilisidir. Bu sayede vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atılmasına yardımcı olurken hem göz altı şişliklerinizden kurtulursunuz hem de tüm vücudunuzu arındırırsınız.

# Eğer şişliklerin inmesini beklemek için çok fazla zamanınız yok ise bir parça buzu göz çevrenizde hafifçe gezdirin. hafif gezdirin. Ya da soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüze kapatıp dayanabileceğiniz kadar bekleyin. Yaptığınız zaman işe yaradığını göreceksiniz.

# Eğer hala tüm bunları denediğiniz halde hiçbir olumlu sonuç elde edemiyorsanız, o zaman tek çareniz bu şişlikleri makyaj ile kapatmak olacaktır. Teninizin rengindeki kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş bölgeye ince bir katman sürün. Farınızı ise koyu renklerden seçin. Bordo, koyu gri veya koyu pembe iyi olacaktır. Koyu renk bir rimeli, yalnızca üst kirpiklerinizin en ucuna doğru sürün. Alt gözkapağınızdaki kirpiklere rimel sürmeyin. Çünkü alt kirpiğe uygulama yaparsanız dikkatler şişliklere kayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dudaklarınız Kuruduğu Zaman Ne Yapmalısınız? başlıklı makalemizde cilt bakımı, dudak bakımı ve dudak kuruluğu hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
84 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir