sivilcelerle-basa-cikmanin-yollari

Sivilcelerle Başa Çıkmanın Yolları


Genelde herkesin kabusudur sivilceli bir cilt ve sivilcelerle başa çıkmak için denemediğimiz yöntem kalmamıştır neredeyse. Sivilcelerle başa çıkmanın yolları sadece kremler, sivilce losyonları, ilaçlar, doğal bakım türleri olmamakla birlikte beslenme alışkanlığımız, cilt tipimiz, kullandığımız kozmetik ürünler, cildimizle çıkan bir sivilce ile uğraştığımız da bile sivilcenin artmasına ve cildimizde yayılmasına sebep olur.

Cildimize önem veriyoruz elbette ama ilk başta beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeliyiz. Olmazsa olmazımız günde mutlaka 2 litre su tüketmeliyiz hem cildimizin nem ihtiyacını karşılaması hem de su yardımı ile toksinleri dışarıya atmamızı sağlaması için. Yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmalıyız özellikle yağlı cilt ya da karma cilt tipine sahip olanlar yağlı ya da şekerli gıda tükettiklerinde sivilceler ciltte artmaya başlar. Sebze, tahıllı gıdalar ve meyveleri hem cilt sağlığımız hem de vücut sağlığımız için beslenme alışkanlığı haline getirmeliyiz.

Cilt tipimiz karma ve yağlı ise sivilceye meyillidir ve özellikle bu iki cilt tipi diğer cilt tiplerine göre daha özenli bir bakım ister. Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce cildinize rahatlatma sağlayacak ve cilt yağ dengenizi düzenleyecek aloe vera sabunu, limon sabunu ya da aloe vera jeli cildinizin hem rahatlamasını hem de yağ dengenizi koruma da yardımcı olacaktır.

Kozmetik ürünlerden fondöten kadınların devamlı kullandığı bir ürün ve mutlaka yağ bazlı ürünlerden kaçınılmalı bunun yerine su bazlı ürünler alınmalıdır ve sıkıştırılmış pudra kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca değinmeden geçmeyeceğimiz bir nokta da alacağınız kozmetik ürünlerin kaliteli ve cildinize uygun olması, bilmediğiniz ya da güvenirliğinden emin olmadığınız bir ürün daha sonra cildinizde daha büyük sorunlara yer açabilir.

Cildimizde oluşan sivilceyi kesinlikle kendi çabamızla sıkmamamız ve devamlı tırnaklarımızı cildimize temas ettirmemiz gerekir. Sivilceli bölge ile uğraşmanız halinde yaralar oluşmasına, bu yaralardan dolayı da cildimizde lekelerin kalmasına neden olur ve sivilcelerin daha fazla cildimize yayılmasına neden olur. Sivilceli bölgeye bir limonun suyunu yarım su bardağı su ile karıştırarak pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürerek sivilcenin sönmesini ve daha çabuk geçmesini sağlayabiliriz.

Beslenme alışkanlığınıza, kullanmış olduğunuz kozmetik ürünlere dikkat ettiğinizde ve  cilt tipinize göre bakım yaptığınızda sivilcelerle başa çıkmanın yolları daha da kolaylaşacaktır. Sevgiyle ve güzellikle kalın…

Bir önceki yazımız olan Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, kayısı çekirdeği yağı ve kayısı çekirdeği yağının faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
94 paylasim, 92 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı