Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?


Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan ve geceleri sesi ile bizi uyutmayan sivrisineklerin en can alıcı kısmı rahatsız edici ısırıklarıdır. Peki, sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sizlerle paylaştık.

Çay ağacı yağı, okaliptüs ve nane yağını ısırılan bölgeye sürüldüğünüz zaman kaşıntının birkaç saniye içerisinde yok olduğunu göreceksiniz. Bu yağlar ısırılan o bölgeyi hızlı bir şekilde onarmaktadır.

Elma sirkesinin içeriğinde bulunan asidin sivrisinek ısırıklarına iyi geldiği söylenir. Pamuğa damlatarak elma sirkesini ısırılan bölgeleri kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Isırılan bölgeye buz terapisi yapmanız kaşıntı hissini azaltır ve o bölgedeki şişmeyi önler. Buz torbasını sinek ısırığının üzerinde koyarak bekletebilirsiniz.

Faydaları saymakla bitmeyen bal burada da devreye giriyor. Neden mi? Çünkü bal, antibakteriyel bir etkiye sahiptir. Isırılan bölgenin üzerine bir miktar bal damlattığınız zaman kaşıntının geçmesi çok uzun sürmeyecektir.

Soğutulmuş poşet çay torbaları sivrisinek şişkinliğini alır ve ısırığın olduğu bölgenin nemlenmesini sağlayarak büyük bir kolaylık sağlar.

Muz kabuğunun rahatlatıcı etkisi sayesinde sinek ısırıklarına iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Moda: Fulton Diyeti başlıklı makalemizde diyet, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
90 Paylaşım, 92 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir