sivrisineklerden-kurtulmak-isteyenler-icin-dogal-sinek-kovucu-yontemler

Sivrisineklerden Kurtulmak İsteyenler İçin Doğal Sinek Kovucu Yöntemler


Sivrisineklerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Hem kimyasal ürünlerden uzak durmak hem de can sıkıcı sivrisineklerden kurtulmak isteyenler için doğal sinek kovucu yöntemler sizlerle… 🙂

LAVANTA: Lavanta bitkisini kaynamış suya atın ve 3-4 dakika boyunca demleyin. Lavantadan aynı zamanda parfüm yapılıp evin içerisine sıkıldığı zaman evi sivrisineklerden uzak tutmaya da yardımcı olduğu bilinmektedir.

PORTAKAL VE KARANFİL: Sivrisineklerin en nefret ettiği kokular, portakal ve karanfil kokularıdır. Bu yüzden odanızda bu kokulardan birini bulundurursanız sivrisinekler asla sizin odanıza gelmeyecektir.

CAM ÖNÜNE FESLEĞEN: Camlarınızın önüne fesleğen çiçeği yerleştirin. Fesleğenin sivrisinek kovucu etkisi sizi gün boyu koruyacaktır.

SODYUM LAMBALARI: Balkonda ya da bahçede bulunduracağınız sodyum lambaları sayesinde sivrisineklerin içeri girmesini en aza indirmeyi başarırsınız.

TERLEDİYSENİZ DUŞ ALIN: Sivrisinekler terli bölgeleri çok daha fazla sevdikleri için vücudunuzun terli olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden sık sık duş alırsanız çok daha fazla rahat edersiniz.

VANİLYA YAĞI: Saf vanilya sineklerden korunmak için kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Bileklere sürülen vanilya yağı bir anlamda sivrisinekler tarafından sizi görünmez kılacak ve ısırıklardan kaçınmanızı sağlayacaktır.

AÇIK RENK GİYSİLER GİYİN: Yaz günlerinde giyeceğiniz koyu renkli kıyafetler onlar için tam anlamı ile bir barınak görevindedir. Açık renkli kıyafetler giymeye özen gösterirseniz çok daha fazla rahat edersiniz.

YEŞİL LİMON VE KARANFİL: Yeşil limonun üstüne yerleştireceğiniz karanfiller sinekleri evinizden uzak tutmanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Kalp Krizi Tahmin Edilebilecek başlıklı makalemizde erkek sağlığı, kadın sağlığı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

129
126 Paylaşım, 129 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir