siyah-noktalardan-kurtulmak

Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulun


Cilt güzelliğimizin en büyük sorunlarından biri olan siyah noktalar can sıkıcı boyutlara ulaşabilmektedir. Siyah noktaların oluşum sebebi beslenme alışkanlığınızla alakalı olabileceği gibi aynı zamanda psikolojik nedenlerden dolayı da oluşabilmektedir. Siyah noktalardan kurtulmak için bir sürü ürün bulunmakla birlikte çoğunun kimyasal içerikli olduğunu da unutmamak gerekir.

Cilt sağlığını ve güzelliğini korumak için en iyi seçenek elbette doğal çözümlerle cildinize hiçbir kimyasal madde uygulamanıza gerek kalmadan Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulun. Kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden bazıları;

siyah-noktalardan-dogal-yollarla-kurtulun-01

Elma Sirkesi ile Bakım: Su ile seyrelttiğiniz elma sirkesini bir parça pamuk yardımıyla cildinize uygulayın ve 5 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Aynı zamanda cildinizin yumuşamasını sağlayacak ve elma sirkesi içeriği sayesinde siyah nokta oluşumunu sağlayan mikropların temizlenmesini sağlayacaktır. Cildiniz için elma sirkesinin doğal olmasına özen gösterin. Özellikle aktarlardan doğal elma sirkesi alabilirsiniz.

siyah-noktalardan-dogal-yollarla-kurtulun-02

Kil Maskesi: Cilt tipinize uygun olan kil ile cildinize uygulayacağınız kil maskesi siyah noktalarınız için en etkili çözümler arasında yer almakta olup kilin mucizevi faydaları ile birlikte cildinizin rutin bakımını da gerçekleştirecektir. Daha önce kil maskesi özelliklerinden bahsettiğimiz makalelerimizi inceleyerek hem kil maskesinin uygulanması hem de faydaları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Siyah noktalar için en etkili killer arasında yer alan bentonit kilinden 2 yemek kaşığı kadar cam bir kabın içerisine ekleyip yoğun kıvam elde edene kadar elma sirkesi ekleyerek karıştırın. Karışımı cildinize göz çevrenize sürmeden uygulayın ve 10-15 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile cildinizi temizleyin. Cildinize uygun nemlendiriciniz ile de cildinizi nemlendirin.

siyah-noktalardan-dogal-yollarla-kurtulun-03

Yulaf Ezmesi Maskesi: Cildi derinlemesine temizleyen yulaf ezmesi aynı zamanda siyah noktalardan cildi arındırmak için kullanılmaktadır. Yağlı cilt yapısına sahipseniz cildi fazla yağlardan arındırarak yağ dengesini sağlamaya da destek olmaktadır. Yulaf ezmesi maskesi için ufak bir kabın içerisinde bir miktar su ile 2 yemek kaşığı yulafı pişirin ve cam bir kabın içerisine alarak tahta kaşık yardımıyla yulafları ezin. Yulaf ezmesini cildinize uygulayın ve 10-15 dakika kadar cildinizde bekletin ve ılık su yardımıyla cildinizi durulayın.

siyah-noktalardan-dogal-yollarla-kurtulun-04

Tarçın ve Bal Maskesi: Balın içeriğinde yer alan zengin vitaminlerle ve kan dolaşımını hızlandıran tarçının etkisiyle siyah noktaların temizlenmesinde etkili bir karışımdır. 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırarak ince bir tabaka halinde cildinize sürün ve 5 dakika cildinizde bekleterek ılık su ile cildinizi temizleyin.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklığa Karşı Neler Yapılması Gerekir? başlıklı makalemizde anti aging, cilt bakımı ve kırışıklara karşı bakım hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

95
94 Paylaşım, 95 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir