siyah-noktalari-derinlemesine-temizleyen-yumurta-maskesi

Siyah Noktaları Derinlemesine Temizleyen Yumurta Maskesi


Siyah noktalar kolayca kurtulmanızı aynı zamanda cildin derinlemesine temizliğini sağlayacak olan yumurta maskesi, cilt bakım maskelerinizin ilk sırasında yer almaya aday.

Yumurta akı, içeriğindeki aktif amino asitler, ağır enzimler cilt gözeneklerini doldurarak, folikülleri ile dolgu maddesi görevini üstlenmektedir. Cilt dokusunun ve cildin kalitesini arttırarak, genişleyen gözeneklerin küçülmesinde son derece etkilidir.

Yumurta maskesinin hazırlanması ve uygulanması kısmına geçmeden önce cildinizi yumurta maskesi için hazırlamalısınız. Cilt gözeneklerinin açık ve cilt dokunuzun yumuşak olması yumurta maskesinin etkisini arttırmaktadır.

Yumurta maskesinde en yüksek verimi alabilmek ve cildinizi derinlemesine temizlemek için duşun hemen sonrasında ya da cildinize uygulayacağınız buhar banyosu sonrasında uygulamanız yeterli olacaktır.

Yumurta maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler ise bir adet yumurtanın akı, küçük bir kase, kullanmadığınız temiz makyaj fırçası, peçete (tek katlı olmasına dikkat edin). Malzemeler hazır o zaman hadi uygulamaya geçelim hemen.

Yumurta akını kase içerine alarak iyice çırpın ve temiz makyaj fırçası yardımıyla cildinizin siyah noktaların bulunduğu kısımlara iyice sürdükten sonra yumurta maskesi uyguladığınız kısma bir kat peçeteyle üzerini kaplayın. Peçetenin üzerine yine makyaj fırçası yardımıyla yumurta akını sürün ve yumurta maskesi kuruyana kadar yaklaşık 10-15 arası bekletin.

Sırtüstü uzanarak maskenin kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra peçetenin kenarlarından yavaşça soymaya başlayarak maskeyi cildinizden çıkartın. Ardından cildinizi ılık su ile temizleyin ve cilt tipinize uygun nemlendirici kreminizi uygulayın.

Siyah Noktaları derinlemesine temizleyen yumurta maskesini haftada bir kez cilt bakımınız için uygulayın.

Yumurta Akı Maskesinin Cilde Faydaları

1) Cildin gözeneklerin küçülmesini sağlayarak, cilt üzerinde biriken yağı, kiri ve ölü derileri temizleyerek cildi arındırır.

2) Hücre yenilenmesini hızlandıran yumurta akı maskesi cildin sıkılaşmasını sağlayarak siyah nokta ve sivilce gibi problemlerin büyük ölçüde azalmasını destekler.

3) Yağlı ciltler üzerinde etkili olan yumurta akı maskesi ciltte biriken fazla yağın dengeleyerek akne ve sivilce lekelerinin azalmasında yardımcıdır.

4) Düzenli olarak haftada bir uygulanan yumurta akı maskesi siyah nokta ve sivilcelerin görümünde etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Cildiniz Yağlıysa Bunları Yapın başlıklı makalemizde cilt bakımı ve yağlı cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

113
110 Paylaşım, 113 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir