siyahin-kadinlar-uzerinde-ki-hakimiyeti

Siyahın Kadınlar Üzerinde ki Hakimiyeti


Renkler üzerinde çok araştırmalar vardır. Bazı kadınlar canlı renkleri severken bazıları siyaha hapsolmuş şekildedir. Bazı kadınlar siyah aşığıdır. Bu konunun psikolojik etmenleri çok yüksek olup genelde siyah tercih edilir. Siyahın kadınlar üzerinde ki hakimiyeti çok yönlü olarak değişir. Siyahı kullanan kadınlar genelde özgüveni yüksek olan ve kendini kanıtlamak isteyen bayanların tercih ettiği bir renktir.

Genelde matem rengi olarak bilinir. Araştırmalara göre siyahı tercih eden kadın hüznün ve kederin kadınıdır derler. Bazı araştırmalara göre ise siyah rengi büyük bir zarafetle taşıyan bayanların çoğu iş hayatında başarılı olurlar. Siyah aynı zamanda ağır başlı ve gücü temsil eden bir renktir.

Siyahın Kadınlar Üzerinde Ki Hakimiyeti bazı bayanlar için giyim rengi olarak görünür. Kilolu bayanların tercih ettiği ilk renk olarak belirlenir. Fazlalıkların görünmemesi için büyük bir rol oynar siyah rengi. Bu sebeple çok tercih edilen renklerdendir. Şu anda bütün bayanların dolabında max. 10 adet siyah renk olan giyim ürünleri bulunabilir.

Kurtarıcı bir kıyafet rengi olduğundan bir nişan kına gibi durumlarda mutlaka herkesin elinde siyah kurtarıcı bir giyim ürünü bulunmaktadır. Çok yönlü kullanımları olduğu için tercih edilir. Özelikle ayakkabılarda da bu söz konusudur. Siyah rengini her kıyafette rahatlıkla kullanılabildiğinden genelde tercihler bu şekilde olmaktadır.

Siyahın kadınlar üzerinde ki hakimiyeti daha çok güçlü ve ciddi görünmek için kullanırlar. Çalışan bir bayanın klasik giyimi olduğundan çoğunluk siyah renk üzerine yoğunlaşır. Ciddiyeti temsil ettiği için kadınlar bu renge hakim olmuşlardır. Psikolojik ruhsal durumlarda da çok tercih edilir.

O gün canımız hiçbir şey yapmak istemiyorsa direkt siyah renge yöneliriz fark etmeden. Bu yüzden tartışılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Nerede ne zaman kullanacağımız belli olmuyor. Genel olarak herkesin her gün kullandığı tek renk diyebilirim. Herkes farklı duygu içerisinde kullanmaktadır. Baylara oranla bayanlar daha çok tercih etmektedir. Siyah rengi giydiğimizde herkes kendini daha güven verici hissetmektedir.

Bir önceki yazımız olan Doğru Giyinmenin Sırrı Nedir? başlıklı makalemizde doğru giyinmenin püf noktaları, giyim ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

94
101 paylasim, 94 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı