Sizi Yaşlı Gösteren Saç Hataları


Bir kadını güzel gösteren en önemli faktör dolgun, parlak ve temiz bir görünüme sahip olan saçlarıdır. İstediğiniz kadar güzel kıyafetler giyin, fit bir vücuda sahip olun, en iyi makyajı yapın; eğer saçlarınız bakımsız, sönük ve sağlıksız görünüyorsa hiçbir zaman göz alıcı bir görünüme kavuşamazsınız. Saçınızın yalnızca bakımlı ve temiz olması yeterli değildir. Ayrıca yüz tipinize ve yaşınıza uygun olan saç modellerini ve saç renklerini seçmeniz gerekir.  Tercih konusunda yanılmanız veya modaya ayak uydurma çabanız sizi kendinize hiç yakışmayan bir saç modelini kullanmaya itebilir.

Bugünde sizi yaşlı gösteren saç hataları konusunu mercek altına aldık. Bu hatalardan ilki saçlarınızı tek bir boyda getirmiş olmanızdır. Tek kat ve her yeri eşit bir şekilde düz olarak kesilmiş saç modelleri yaşınızı büyütecek ve olgun görünmenize neden olacaktır. Aynı zamanda saç spreylerini fazla kullanırsanız saçınızın kalıp gibi durmasına neden olduğunuz için saç renginizin mat görünmesine sebep olacaksınız. Eh, buda sizi yaşlı göstermeye yetecektir.

Bu kalıp gibi olan saçlara sahipken yüzünüze yapacağınız aşırı bir makyaj uygulamasıyla sahneye çıkacakmış gibi bir havaya bürüneceksiniz. Böylece doğal görünümünüzü de kaybederek olduğunuzdan çok daha büyük görüneceksiniz. Bir diğer sizi yaşlı gösteren saç hataları  ise özenerek yaptırdığınız tamamen sarı olan saç rengidir. Yaşınız ilerledikçe yüzünüzdeki renk pigmentleri değişime uğrayacaktır. Bu sebeple cildiniz daha soluk bir hale bürünecektir. Cildinizin soluk duruşuna birde platin sarısını eklediğiniz zaman yüzünüz tamamen ortadan kaybolacak ve sizi yorgun bir ifadeye sokacaktır. Bu tarz bir saçı kullanmak istiyorsanız sürekli makyajlı dolaşmanız gerekecektir. Tabi ki bu durum hem sizi hem cildinizi oldukça yoracaktır.

Bakımsız ve kuru saçlarda sizi yaşlı gösteren saç hataları arasında yer alır. Aşırı koyu saç rengi yüzünüzdeki kusurların ön plana çıkmasına sebep olacaktır. Bu yüzden özellikle 30 yaş üstü kadınların daha yumuşak saç renklerini tercih etmesi gerekir.

Sizde saç renginizi ve saç modelinizi dikkatli seçin, yaşlı bir görünüme sebebiyet verip kendinizi üzmeyin. 😉

Bir başka konuda görüşmek üzere, hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Saç Örgüsünde Trend Modeller başlıklı makalemizde saç bakımı, saç örgüsü modelleri ve saç örgüsü nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

90
92 paylasim, 90 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı