sizin-icin-en-uygun-kot-pantolon-hangisi

Sizin İçin En Uygun Kot Pantolon Hangisi?


Vücudunuz için doğru kot pantolonu bulmak her zaman kolay bir şey değildir. Peki, bu konuda biraz yardıma ne dersiniz? Kot pantolonların en güzel tarafı, çok yönlü kullanılabilmeleridir. Günlük işlerimizi yaparken, işe veya bir partiye giderken bile güzel bir kot pantolon giyebilirsiniz. Fakat vücudunuz için doğru kot pantolonu bulmak sandığınız kadar kolay değildir. Bu doğru kararı verebilmek için dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Mesela tercih ettiğiniz kot pantolon sizi olduğunuzdan daha çekici göstermelidir. Kendiniz için mükemmel olan kot pantolonu ararken sizin için araştırdığımız bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir.

*Geniş cepler kalçanızı olduğundan çok daha çekici gösterir.

*İçeriye doğru eğimli arka cepler ise hem kalçanızı yukarıya doğru destekleyecek hem de yüksek bel görüntüsü vererek vücudunuzu şekilli gösterecektir.

*V şekilli kemerler kalçanızı yukarı kaldırırken, A şekilli kemerler ise kalçanızı olduğundan daha da geniş gösterecektir.

Farklı Kalça Biçimlerine Farklı Kot Pantolonlar

 

Geniş Kalça

Parlak tonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Kot pantolon tercih ederken, tercihinizi sade renklerden yana kullanmalısınız. Eğer geniş kalçalarınız varsa, dar kesim modellerden uzak durmanız gerekiyor. Bunun yerine düz kesimleri tercih etmelisiniz. Desteklemesi içinse ceplerin tam popo bölümünde olması gerekmektedir. Yüksek ya da normal bel kot pantolon modellerini tercih etmelisiniz. Bol ve dökümlü kot pantolon modelleri ise bacaklarınızı daha kısa gösterdiği gibi sizi olduğunuzdan geniş gösterecektir.

Düz Kalça

Kalçalarınız (uyluklarınız) ince ise poponuz daha geniş görüneceği için parlak ve ışıltılı kot pantolonlar sizin için çok daha uygun olacaktır. Yana eğimli cepler ve A şekilli modeller size çok yakışacaktır. Dar kesim kot pantolon modelleri sizin için son derece uygundur. Ayrıca düşük belli kot pantolonlar kalçalarınızı olduğundan çok daha dolgun gösterecektir. Kalçanızı yokmuş gibi gösteren bol ve dökümlü modellerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Seksi Kalça

Düz kesim, yüksek belli ve koyu renk kot pantolonlar sizin için en uygunu olacaktır. Dar kesim modeller ise kalçanızı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Eğer görümünüzü desteklemek istiyorsanız, uzun cepli kot pantolon modellerini tercih etmelisiniz. Bu kalça biçimi bol ve dökümlü modellerde de güzel görünür, fakat kalçanızı sıkıca sardığından emin olmalısınız. Yoksa kalçanız olduğundan daha büyük görünür.

Armut Biçimli Kalça

Doğum yaptıktan sonra armut biçiminde kalçanız olabilir. Kalçanızı yukarı kaldırması için V şekilli yüksek cepli kot pantolon, normal veya kısmen yüksek belli kot pantolon modellerini tercih etmeye çalışın. Bacaklarınız ince ise dar kesim kot pantolon modellerini de tercih edebilirsiniz. Kalçası geniş ya da bacakları kısa olanların ise düz kesim kot pantolon modellerini tercih etmesi gerekir. Vücut tipinizi daha fazla ortaya çıkarma riski olduğundan dolayı bol ve dökümlü modellerden uzak durmanız gerekiyor.

Yuvarlak veya Kaslı Kalça

Daha yuvarlak veya kaslı bir kalça için spor yapan biriyseniz veya doğuştan bu kalça yapısına sahipseniz, inanın bize çok ama çok şanslısınız. Çoğu kot pantolon modeli zaten size yakışacaktır. Bol ve dökümlü modellerde size harika olacaktır. Her çeşit, şekil ve renkte dilediğiniz kot pantolonu giymede özgürsünüz.

Kot Pantolon Seçiminde Hızlı Rehber

Yüksek bel: Kalçalarınıza dikkat çeker ve bacaklarınızı olduğundan çok daha uzun gösterir.

Düşük bel: Kalçalarınızı daha geniş ve bacaklarınızı olduğundan çok daha kısa gösterir.

Normal bel: Çok az etkiler.

Ağartılmış ve parlak renkler: Sizi olduğunuz çok daha geniş gösterir.

Koyu renkler: Kalçaları daha küçük gösterir.

Açık renkler: Çok az etkiler.

Bir önceki yazımız olan Diz Üstü Çizmeyle Stil Olmanın Sırrı başlıklı makalemizde diz üstü çizme, diz üstü çizme kombinleri ve diz üstü çizme nasıl kombinlenir hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

98
92 paylasim, 98 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı