soguk-havalara-karsi-4-kur

Soğuk Havalara Karşı 4 Kür


Soğuk havalara karşı evde kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz 4 adet kürü sizler için bir araya getirdik.

1) Bir miktar balı yüzünüze sürün ve yarım saat boyunca bu şekilde bekleyin. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu kürü haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Bu uygulama cildin çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

2) Limon suyunu pamuk yardımı ile cildinize sürün fakat hemen durulamayın. Neden mi? Çünkü limonun içinde bulunan doğal asitler cildinizin pH dengesini düzenleyecektir.

3) Bir miktar yulaf ezmesini bal ile güzel bir şekilde karıştırın. Karışımı 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın ve cildinize nemlendirici uygulayın. Bu uygulama cildinizdeki kırmızı görünüm için ideal bir iyileştirici olacaktır.

4) Yoğun bir el bakımı uygulaması için gece yatmadan önce el kreminizi bol uygulayın ve pamuklu eldiven giyin. Bu uygulama ellerinizdeki tahribatı ortadan kaldıracağı için elleriniz çok daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Bu 4 basit kür sayesinde sizde soğuk havalara yenik düşmeden güzel olmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktaları Derinlemesine Temizleyen Yumurta Maskesi başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt maskesi ve doğal cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

86
83 Paylaşım, 86 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir