Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

Son Moda Genç Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Son Moda Genç Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Çocuğunuza uygun ve havalı bir genç odası hazırlamak istiyorsanız, son moda genç odaları için dekorasyon fikirleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. 🙂

Yaratıcı Desenlerle Hareketli Duvarlar

son-moda-genc-odalari-icin-dekorasyon-fikirleri1

Gençliğe ilk adımlarını atan bir çocuğun kendisine ait olan bir odada sıradanlığı istememesi normaldir. Karakter gelişiminin ve farklılaşmanın en yoğun olarak yaşandığı ergenlik döneminde genç odalarının dekorasyonuna farklı bir doku ve sıra dışı bir görünüm kazandırmak gerekiyor. Bunu sağlamak için en etkili ve ekonomik yöntem ise birbirinden farklı renkleri ve yaratıcı desenleri barındıran duvar kağıtları olacaktır. İsterseniz odanın her yerini, isterseniz de bir kısmını duvar kağıdı ile sıra dışı bir hale dönüştürebilirsiniz. Yapılması çok kolay olan bu uygulama sayesinde özgün ve şık bir genç odası yaratabilirsiniz.

İlgi Alanlarına Göre Temalar

son-moda-genc-odalari-icin-dekorasyon-fikirleri2

Ergenlik çağındaki çocukların çoğu ileride hangi meslek grubuna yönelmek istediğinin sinyallerini ilgi alanları ile birlikte verir. Çocuğunuzun ilgi alanlarını geliştirecek ve ilgisini çekecek ev aksesuarlarını kullanarak farklı temalara ait dekorasyonları tercih ederek genç odasını kusursuz bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu ilgi alanları; müzik, edebiyat, resim, sinema, bilim gibi şeylerin dışında özel bir ilgi alanı da olabilir.

Çağdaş Bir Stil

son-moda-genc-odalari-icin-dekorasyon-fikirleri3

Ergenlik döneminde gençler, aileleri ile kuşak çatışmasına girer. Bu aşamada özellikle odalarında çağın gerisinde kalmış olan estetik anlayışının var olmasından rahatsız olurlar. Genç odalarının en temel özelliklerinden biri çağdaş bir tasarıma sahip olmasıdır. Son dekorasyon trendlerini takip eden çocuğunuza kulak verin ve ona istediği genç odasını yaratın.

Geleceğin Gezginleri İçin

son-moda-genc-odalari-icin-dekorasyon-fikirleri4

Dünya haritasının bulunduğu duvar kağıtlarını, aksesuarları, yatak örtüsünü genç odasında kullanmanız hem öğretici hem de stil sahibi ve en havalı tasarım fikirlerinden biri olacaktır. Özellikle çocuğunuzun hayallerinden biri dünyayı gezmek ise çocuğunuz için bu dekorasyon fikri harika olacaktır.

Çocuklukla Yetişkinlik Arasında

son-moda-genc-odalari-icin-dekorasyon-fikirleri5

Ergenlik döneminde çocuklar gitgide yetişkinliğe doğru yaklaşır. Bu dönemde genç odası dekorasyonu için hem yetişkinliğe özgü bir ağırbaşlılık hem de çocukluk ruhuna hitap eden eğlenceli tasarımların hakim olduğu dekorasyon ürünlerini uyumlu bir şekilde tasarlayacağınız odaya uygulamanız gerekecektir. Çok şık ve modern tasarımlı bir mobilya takımını ağaç ev konseptinde olan bir ranza ile birleştirerek kusursuz bir ahenk yakalayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ergenlikte Kilo Sorunu başlıklı makalemizde diyet, aile ve ergenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz