sperm-sayisini-arttiran-besinler

Sperm Sayısını ve Kalitesini Arttıran Besinler


Şimdide erkekleri çok yakından ilgilendiren bir konuya değinmek istiyorum. Aslında sadece erkekleri değil, bu haber tüm çiftleri ilgilendiriyor. Mutlu bir evliliği taçlandırmak için her kadın ve erkek çocuk sahibi olmak ister. Bu konuda zorluk çeken, sperm sayısını ve kalitesini arttıran besinler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkesi yazımızın devamına davet ediyorum.

Erkeklerin yüzde 5’inde düşük sperm sayısı sorunu bulunmaktadır. Her 6 çiftten 1’i ise hamile kalmada problem yaşamaktadır. Bilindiği üzere hamileliği etkileyen en önemli faktörlerden biri sperm sayısının ve kalitesinin azlığıdır. Bizde sizler için sperm sayısını ve kalitesini arttıran besinler üzerine derinlemesine bir araştırma yaptık ve elde ettiğimiz sonuçları paylaşmak istedik.

Sofraların Vazgeçilmezi Domates

Domates, aktiokdisan olan likopen içermektedir. Likopen, spermlerin yapısını, aktivitesini ve yüzme kabiliyetini arttıran bir besindir. Bu demek oluyor ki, sabah kahvaltılarınız da domatesi eksik etmeyeceksiniz.

Nar

En çok antioksidan içeren meyvelerden biri nardır. Nar, libidoyu arttıran bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda sperm oluşumuna da faydası olan nar, hem sperm kalitesini hem de sayısını arttırmak için mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. Narı tane halinde yiyemiyorsanız, suyunu sıkıp içmeyi deneyebilirsiniz.

Her Derde Deva Ceviz

Ceviz, omega 3 yağ asitleri açısından oldukça zengindir. Yapılan araştırmaları incelediğimizde cevizde bulunan yüksek omega 3 yağ asitlerinin spermin hayatta kalma süresini etkilediği gözlemlenmiştir. Aynı zamanda ceviz spermin büyüklüğünü ve şeklini de etkilemektedir.

Siyah Çikolata

Siyah çikolatanın içerisinde bulunan aminoasitler, erkeklerde boşalma yoğunluğunu arttırır ve spermlerinin sayısını destekler. Aynı zamanda sperm kalitesini de destekleyen siyah çikolata sizi hem cinsel açıdan hem de mutluluk açısından zinde tutacaktır. Kadınlar çikolataya asla hayır diyemezler… İşte size bir fırsat beyler! Hemen marketten siyah çikolatanızı kapıp eve gelin ve eşinizi şaşırtın. Birlikte romantik bir film eşliğinde siyah çikolata yemenin keyfini çıkarın.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği çinko açısından oldukça zengindir. Testosteron üretiminde ve sperm gelişiminde önemli bir rol oynayan kabak çekirdeğini atıştırmalıklarınızın arasına dahil edebilirsiniz.

Yaban Mersini

Yaban mersini de antioksidan içerdiği için sperm üretilmesine katkıda bulunmaktadır.

Bu besinleri tüketmeye ağırlık verin, doktor kontrolünde sperm sayınızın ve kalitesinin arttığını fark edeceksiniz. Sağlıkla kalın.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Yüzüstü Yatırılması Doğru Mu? başlıklı makalemizde bebek sağlığı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

103
106 Paylaşım, 103 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir