stres-carkinin-mucidi-bes-parasiz

Stres Çarkının Mucidi Beş Parasız


Son günlerde hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde gitgide popülerleşen stres çarkının şanssız mucidi 62 yaşındaki Catherine Hettinger, stres çarkı ürününün patentini almadığı için kazancından herhangi bir para kazanamadığını açıkladı.

Amerika’nın Florida eyaletinde yaşamını sürdüren Catherine Hettinger, dünya çapında milyonlarca satan stres çarkını 7 yaşındaki kızını eğlendirmek amacı ile yaklaşık olarak 20 yıl önce düşünerek tasarlamış.

400 DOLARI ÖDEYEMEDİ

Hatta Catherine Hettinger, 8 yıl boyunca stres çarkının patentini elinde tuttu. Ancak 2005 yılında yenileme ücreti olan 400 doları (yaklaşık olarak 1413 lira) ödeyemeyince ne yazık ki stres çarkı patenti boşa düştü.

ŞİMDİ 62 YAŞINDA VE BEŞ PARASIZ BİRİ

Stres çarkını bugün üretenler ciddi boyutlarda kâr elde ederken, 62 yaşındaki Catherine Hettinger, mütevazı evinden çok daha ucuz bir apartman dairesine taşınmış. Bağlantısı kopan telefon hattının eski haline gelip gelmeyeceğini ve aracını doğru düzgün çalışır hale getirmek için nasıl para bulacağını düşünmekle meşgul kendisi.

CATHERİNE HETTİNGER:’HİÇBİR SORUNUM OLMAZDI’

Stres çarkının patentini elinde tutabilseydi, şimdilerde hatırı sayılır ciddi bir servete sahip olacağını da kabul eden mucit Catherine Hettinger, böyle bir servetin sahibi olsaydı hiçbir sorununun olmayacağını ve çok güzel bir şey olacağını ifade etti.

‘SEN DELİ MİSİN?’ DİYENLER VAR

Bazı insanların kendisine ‘Sen deli misin?’ diye sorduklarını anlatan talihsiz mucit Catherine Hettinger, tasarladığı bir şeyi insanların anlıyor olması ve gerçekten işlerine yaramasının kendisini gerçekten çok mutlu ve memnun ettiğini ifade etti.

STRES ÇARKI OKULLARDA YASAKLANDI

Stres çarkı Britanya ve Amerika’daki bazı okullarda yasaklandı. Ancak çarkın odaklanma sorunu yaşayan çocuklara çok iyi geldiğini düşünenler de var tabi ki.

Bir önceki yazımız olan 2 Metrelik Fenomen başlıklı makalemizde eğlence ve instagram fenomenleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

91
88 paylasim, 91 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı