suda-bekletilen-bademin-faydalari

Suda Bekletilen Bademin Faydaları


Özellikle sağlıklı yaşam ve diyet menülerinin vazgeçilmez ara öğünü olan bademi, bir gece suda beklettikten sonra ertesi gün yediğiniz zaman vücudunuza ne gibi faydalar sağladığını biliyor muydunuz?

Vücut ıslatılmış bademi kolay bir şekilde hazmettiği gibi aynı zamanda içeriğindeki bütün değerleri emer.

Her gün yiyeceğiniz bir avuç badem gün boyu size yetecek kadar enerji verir. Badem içerdiği bakır, manganez ve riboflavin maddeleri ile metabolizmayı hızlandırır.

Islatılmış badem aynı zamanda tansiyon iniş çıkışlarını düzene soktuğu gibi potasyum içerdiği için kan basıncını düzenlemede oldukça etkilidir.

Badem E vitamini kaynağı olduğu için kolesterolü kontrol altında tutmaya yardımcı olmaktadır.

İçerdiği bileşenler sayesinde hem dişleri hem de kemikleri güçlendirir. Aynı zamanda osteoporozu önlemeye de yardımcı olmaktadır.

Islatılmış bademin içeriğindeki Riboflavin ve L-karnitin maddeleri beyin aktivitelerini geliştirir. Aynı zamanda alzheimer riskini de azaltır. Kısacası ıslatılmış badem beyin fonksiyonlarını geliştiren besinlerle doludur.

Islatılmış badem zararlı maddelerin vücutta birikmesini engeller ve vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda kolon kanserini önlemeye yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Diyetsiz Kilo Vermenin 9 Yolu başlıklı makalemizde diyet, formda kalmak ve kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
85 Paylaşım, 89 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir