surıyelı-unlu-oyuncu-artık-pızza-dagıtıyor

Suriyeli Ünlü Oyuncu Artık Pizza Dağıtıyor


Hayat, sizi hiç ummadığınız biranda bambaşka bir yere sürükleyebilir. Bu hayatta bulunduğumuz sosyal statüde ne kadar kalacağımız ve nerelere gideceğimizin hiçbir garantisi yok. İşte size hayatı en baştan değişen bir adamın hikayesini anlatmak istiyorum.

Suriye’de oyunculuk yaparak yaşamını sürdüren 54 yaşındaki Cihad Abdo, Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ABD’ye yerleşti. Cihad Abdo şimdilerde pizzacılık yapıyor. Evet, yanlış duymadınız, o artık bir oyuncu değil! Normal bir pizzacı!

OYUNCULUKTAN PİZZACILIĞA

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ressam eşi ile birlikte ülkesi Şam’dan ABD’ye kaçmak zorunda kalan Cihad Abdo, Los Angeles’a yerleşti. Cihad Abdo burada asıl mesleğini yapma imkanı bulamadığından dolayı artık hayatını pizza dağıtımcılığı yaparak kazanıyor.

ÇEKTİĞİ DİZİ 50 MİLYON İZLENDİ

Cihad Abdo, ülkesinde 50 milyon kişi tarafından izlenen Komşu Kapısı (Bab al Hara) adlı dizi ile büyük bir şöhret yakaladı. Şam sokaklarında yürümekte bile zorlanan Cihad Abdo’yu Hollywood’a götüren yolculuk ise 2011 yılında başladı.

TEHTİD ALMAYA BAŞLADI

Cihad Abdo ilk olarak Suriye’de kültür departmanında görev yapan aynı zamanda da hem ressam hem de insan hakları avukatı olan eşi Fadia Afashe, artık yaşadıkları yerde kendilerini güvende hissetmemeye başladılar. Ardından ise Cihad Abdo birtakım tehditler ile karşı karşıya kaldı.

REJİMİ REDDETTİĞİ İÇİN KAÇTI

Rejim yanlısı gösterilere ve televizyon programlarına katılmayı reddeden Cihad Abdo, eşi ile birlikte ABD’ye kaçmaktan başka bir çare ne yazık ki bulamadı.

TOM HANKS VE NİCHOLE KIDMAN İLE OYNADI

Cihad Abdo kariyeri boyunca 43 film ve birçok dizide rol aldı. Hollywood’da Tom Hanks ile beraber A Hologram for the King filminde kamera karşısına geçen Cihad Abdo, aynı zamanda Nicole Kidman’ın başrol olarak boy gösterdiği Çöl Kraliçesi filminde de rol aldı.

CİHAD’DAN JAY’E

Cihad Abdo daha sonra adını Jay Abdo olarak değiştirdi. Cihad Abdo bu durumu kader olarak nitelendiriyor. Onun amacı Hollywood’da bir hayat değildi. Hollywood’a gelmeyi bile planlamamıştı. O artık haftada 300 dolara pizza dağıtan bir adam. Cihad Abdo’yu belki de kader bu noktaya getirdi.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan 'Mavi Bisiklet' Filmi Fransa'da Yarışacak başlıklı makalemizde kültür ve sanat ve sinema hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

101
99 paylasim, 101 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı