Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Suriyeli Ünlü Oyuncu Artık Pizza Dağıtıyor

Suriyeli Ünlü Oyuncu Artık Pizza Dağıtıyor

Hayat, sizi hiç ummadığınız biranda bambaşka bir yere sürükleyebilir. Bu hayatta bulunduğumuz sosyal statüde ne kadar kalacağımız ve nerelere gideceğimizin hiçbir garantisi yok. İşte size hayatı en baştan değişen bir adamın hikayesini anlatmak istiyorum.

Suriye’de oyunculuk yaparak yaşamını sürdüren 54 yaşındaki Cihad Abdo, Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ABD’ye yerleşti. Cihad Abdo şimdilerde pizzacılık yapıyor. Evet, yanlış duymadınız, o artık bir oyuncu değil! Normal bir pizzacı!

OYUNCULUKTAN PİZZACILIĞA

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ressam eşi ile birlikte ülkesi Şam’dan ABD’ye kaçmak zorunda kalan Cihad Abdo, Los Angeles’a yerleşti. Cihad Abdo burada asıl mesleğini yapma imkanı bulamadığından dolayı artık hayatını pizza dağıtımcılığı yaparak kazanıyor.

ÇEKTİĞİ DİZİ 50 MİLYON İZLENDİ

Cihad Abdo, ülkesinde 50 milyon kişi tarafından izlenen Komşu Kapısı (Bab al Hara) adlı dizi ile büyük bir şöhret yakaladı. Şam sokaklarında yürümekte bile zorlanan Cihad Abdo’yu Hollywood’a götüren yolculuk ise 2011 yılında başladı.

TEHTİD ALMAYA BAŞLADI

Cihad Abdo ilk olarak Suriye’de kültür departmanında görev yapan aynı zamanda da hem ressam hem de insan hakları avukatı olan eşi Fadia Afashe, artık yaşadıkları yerde kendilerini güvende hissetmemeye başladılar. Ardından ise Cihad Abdo birtakım tehditler ile karşı karşıya kaldı.

REJİMİ REDDETTİĞİ İÇİN KAÇTI

Rejim yanlısı gösterilere ve televizyon programlarına katılmayı reddeden Cihad Abdo, eşi ile birlikte ABD’ye kaçmaktan başka bir çare ne yazık ki bulamadı.

TOM HANKS VE NİCHOLE KIDMAN İLE OYNADI

Cihad Abdo kariyeri boyunca 43 film ve birçok dizide rol aldı. Hollywood’da Tom Hanks ile beraber A Hologram for the King filminde kamera karşısına geçen Cihad Abdo, aynı zamanda Nicole Kidman’ın başrol olarak boy gösterdiği Çöl Kraliçesi filminde de rol aldı.

CİHAD’DAN JAY’E

Cihad Abdo daha sonra adını Jay Abdo olarak değiştirdi. Cihad Abdo bu durumu kader olarak nitelendiriyor. Onun amacı Hollywood’da bir hayat değildi. Hollywood’a gelmeyi bile planlamamıştı. O artık haftada 300 dolara pizza dağıtan bir adam. Cihad Abdo’yu belki de kader bu noktaya getirdi.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan 'Mavi Bisiklet' Filmi Fransa'da Yarışacak başlıklı makalemizde vizyondaki filmler, sinema haberleri ve film festivalleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz