Suriyeye-Giden-Rus-Uçağı-Karadenize-Çakıldı

Suriye’ye Giden Rus Uçağı Karadeniz’e Çakıldı


Rusya yeni bir olay ile tekrardan sarsıldı!

Ajansların Rusya Savunma Bakanlığı yetkililerinden aldığı habere göre, Tupolev TU-154 tipi uçak Soçi’den havalandıktan çok kısa süre sonra Karadeniz’e çakıldı. Uçakta bulunan 84 yolcu ve 8 mürettebat olmak üzere toplamda 92 kişi bulunuyordu. Karadeniz’e düştüğünü bildirilen uçağın enkazı, Soçi’nin 1.5 kilometre açıklarında ve yaklaşık 70 metre derinlikte tespit edildi.

ASKERİ PERSONELE YENİ YIL KONSERİ VERECEKLERDİ

Rus basının yaptığı açıklamaya göre uçakta gazeteciler, askeri yetkililer ve Kızıl Ordu Korosu’nun 64 üyesi bulunmaktaydı. Kızıl Ordu Korosu’nun Lazkiye’deki askeri personele yeni yıl konseri vermek için Suriye’ye gittiği öğrenildi.

DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konashenkov tarafından yapılan açıklamada Karadeniz’e düşen uçaktan ilk cesedin Soçi kıyı şeridine 6 kilometre uzaklıkta bulunduğunu ifade edildi.

Rus Soruşturma Komitesi, uçağın Karadeniz’e düşmesinin ardından olay ile ilgili soruşturma başlattı. Rus Soruşturma Komitesi’nin temsilcisi olan Svetlana Petrenko, askeri uzmanların belgeleri ve Tu-154’ün Suriye’ye uçmasına izin veren kişilerin detaylı bir şekilde incelendiğini belirtti.

Bir başka kaynağa göre ise kazanın uçak yükselirken gerçekleştiğini söyledi. Aynı zamanda mürettebatın acil durum sinyali vermediğini de aktardı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, uçağın enkazına Karadeniz’de ulaşıldığını ifade etti. Yapılan açıklamaya göre uçağın parçalarına kıyıdan 1.5 kilometre uzaklıkta rastlanıldı. Uçağın parçalarının Karadeniz’de 50-70 metre derinlikte bulunduğu belirtildi. Aynı zamanda yolcuların şahsi eşyalarına ulaşıldığı öğrenilenler arasında.

Rusya’nın Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun video ve konferans yolu ile arama ve kurtarma faaliyetlerini koordine ettiği açıklandı.

Uçağın yüksek ihtimal olarak kalkış sırasında kaza yaptığını ifade eden yetkililer, mürettebat veya yolculardan kurtulanların mümkün olmadığını ve herkesin hayatını kaybettiğini ifade etti.

TUPOLEV TU – 154 UÇAĞI 2010’DA YİNE GÜNDEMDEYDİ

Tupolev TU-154 tipi uçak daha önce gündeme ilk olarak Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczyński’nin ölümü ile gelmişti. Polonya Cumhurbaşkanı ile heyeti taşıyan Tupolev-154 tipi uçak 10 Nisan 2010 tarihinde kalkışından çok kısa süre sonra düşmüştü. Yaşanan bu kaza sonrasında uçakta bulunan 96 kişiden kurtulan hiç kimse olmamıştı.

Bir önceki yazımız olan Erken Yaşlanma Hastası Olan Muhammed'in Sessiz Çığlığı başlıklı makalemizde çocuk sağlığı, progeria belirtileri ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

104
100 paylasim, 104 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı