sutyenler-hakkinda-yalnizca-bir-sutyen-tasarimcisindan-duyabileceginiz-ilginc-bilgiler

Sütyenler Hakkında Yalnızca Bir Sütyen Tasarımcısından Duyabileceğiniz İlginç Bilgiler


Kadınlar için sütyenlerin önemi çok büyüktür. Hem gün içindeki konforlarını hem de elbiselerin üzerlerinde iyi durmasını sağladığı gibi, aynı zamanda kendini seksi hissetmek isteyenlerinde en iyi yardımcısı görevindedir.

Sizin için seçtiğimiz sütyenler hakkında yalnızca bir sütyen tasarımcısından duyabileceğiniz ilginç bilgiler karşınızda!

Sütyeninizi Her Zaman En Gevşek Şekilde Kullanın

Sütyenlerde genel olarak 3 adet ilikleme çengeli bulunmaktadır. Birçok kadın genellikle sütyenlerinin vücutlarını çok daha iyi bir şekilde sarmasını sağlamak için sütyenlerini olabilecek en sıkı şekilde iliklemeyi tercih etmektedir. Yine birçok kadın sıklıkla ortadaki çengeli kullanmaktadır. Fakat başarılı sütyen tasarımcısı ve ünlü iç çamaşırı markası ThirdLove’ın kurucu ismi Heidi Zak’a göre sütyeni bu şekilde kullanmak sütyen lastiklerinin gereğinden fazla esnemesine yol açtığı için sütyenin kullanım ömrünün kısalmasına neden olduğunu ifade ediyor.

Kalın Bantlı Sütyenlerin Ömrü Daha Kısa Olur

Göğüsleri daha iri olan kadınların sıklıkla tercih etmiş olduğu kalın askılı sütyenler çok daha konforlu gibi gözüküyor olsalar bile, bu askılar sütyenin ana kısmında yer alan lastikleri hızlı bir şekilde esnemesine ve deforme olmasına sebep olur. Bu yüzden sütyenler kısa bir süre içerisinde kullanılamaz hale gelmektedir. Bu durumu dikkate alarak ne çok ince ne de çok kalın askılı sütyenleri tercih etmemek gerekir. Bu duruma dikkat ederseniz hem sağlayacağınız konfor hem de sütyenin kullanım ömrü açısından çok daha faydalı bir seçim yapmış olursunuz.

Meme Ölçüsü Değişkendir

Kadınların meme ölçüleri yıl içinde hormonal değişimlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Hatta bu tip ölçü değişimleri yalnızca hormonlardan değil, kilo alıp vermekten ya da spor yapmaktan hatta ve hatta beslenme düzeninden bile kaynaklanabilmektedir. Aynı zamanda genellikle birçok kadının memelerinde asimetri durumu mevcuttur. Yani sütyen denemesi yaparken bu tip dönemsel değişiklikleri ve yapısal farklılıkları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu durumu çok fazla kafanıza takmayın. Neden mi? Çünkü memelerinde asimetri olan kadınların oranı %80 civarındadır.

İdeal Sütyen Fonksiyonel Olandır

Pahalı bir sutyen satın almak istiyorsanız, onun fonksiyonel olmasına özen göstermeniz gerekir. Alacağınız sutyenin askılarının çıkarılabilir veya farklı şekillerde bağlanabilir olması size avantaj sağlayacaktır. Kısacası bu sutyeni farklı kıyafetler ile rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Birbirinden Farklı Atkı ve Şal Kullanımları başlıklı makalemizde kombin, moda ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

151
145 paylasim, 151 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı