Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Takma Kirpik Etkisi Yaratın

Takma Kirpik Etkisi Yaratın

Kirpik Pudralama

Bu makyaj hilesini birçok uzman kullanılıyor. Makyajınızı yaptıktan sonra bir kat rimel sürün. Ardından bir fırçayı ya da farklı bir rimel fırçasını bebek pudrasına batırdıktan sonra kirpiklerinize sürün. Daha sonra üzerine ikinci kat rimeli sürdükten sonra sonuç harika olacak. İlk kat rimelin üzerine geçilen pudra; ikinci kat rimele ekstra bir platform sağlayacaktır. Bu sayede kirpikleriniz olduğundan çok daha dolgun ve uzun görünecektir.

Kirpikleri Beslemek ve Güçlendirmek için Dudak Kremi

Nemlendirme özelliği sebebi ile kış aylarında sık sık tercih ettiğiniz dudak kremlerini, kirpiklerinizi nemlendirmek ve güçlendirmek için de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Göz makyajınızı yapmadan hemen önce dudak kreminizden bir miktar alın ve kirpiklerinize sürün. Ardından nazik bir şekilde kirpiklerinizi tarayın. Sonrasında maskaranızı sürebilirsiniz.

Kirpikleriniz için Doğal Yağlardan Faydalanın

Eğer anlık değil de, kalıcı bir çözüme ihtiyaç duyuyorsanız; o halde kirpiklerinizi uzatmak için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Gece rutininize ekleyebileceğiniz zeytinyağı, Hint yağı ve E vitamini yağı besleyicilik oranı çok yüksek olduğu için size büyük bir oranda faydası dokunacaktır.  Her gece pamuklu çubuğa bir miktar bu yağlardan tercih ettiğiniz herhangi birini dökün ve kirpiklerinize sürün. Yatmadan önce yağın bir miktar kurumasını beklemeyi unutmayın tabi ki.

Kirpiklerin Uzaması için Vazelin

Vazelin kullanarak kirpiklerinizi dökülmeden korumayı başarabilirsiniz. Bunun sonucunda daima nemli kalan kirpikleriniz çok daha sağlıklı ve güçlü uzamasını mümkün olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, günün istediğiniz bir saatinde kirpiklerinize vazelin uygulaması yapmak olacaktır. Bunun için pamuklu çubuk kullanarak kirpik hattınız üzerinden vazelini ince bir kat şeklinde sürmeniz yeterli olacaktır.

Kirpiklerinizi Düzenli Olarak Fırçalayın

Nasıl saçlarınızı her gün tarıyorsanız, kirpiklerinizi de her gün fırçalamaya özen göstermelisiniz. Tıpkı saçlarda olduğu gibi, saçı taramak saç derisindeki kan dolaşımını uyardığı için saçın çıkmasını hızlandırdığı gibi kirpiklerinizi kirpik fırçası ile fırçalamak da kirpik köklerini uyardığı için çok daha hızlı bir şekilde büyümesini yardımcı olur.

Makyaj Silerken Rimeli Yavaşça Çıkarın

Makyajınızı, daha da ötesi maskaranızı çıkarırken kirpiklerinize nazik davranmayı asla ihmal etmeyin. Yani bu konuda pekte aceleci olmamanızda fayda var. Gerekmedikçe suya dayanıklı maskara kullanmamaya özen gösterin. Çünkü bu maskaralar hem çok daha zor çıkar hem de kirpikleri çok daha fazla kurutur. Göz makyajını temizlemek için jojoba yağı ya da hindistancevizi yağı gibi doğal yağlardan faydalanmanız çok daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güzelliğe Dair Küçük Bilgiler başlıklı makalemizde güzellik sırları, eyeliner nasıl sürülür ve pratik güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz