Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Tatlı Yiyerek Zayıflamak Mümkün!

Tatlı Yiyerek Zayıflamak Mümkün!

İngiliz bilim adamları tatlının ana yemekten önce yenirse zayıflatabileceğini açıkladı. İngiliz bilim adamlarının fareler üzerinde yaptığı araştırma sonuçlarına göre yemeğe tatlıyla başlamanın iştahı kestiğini, bu sayede de kilo vermeye yardımcı olabileceğini  ortaya çıkardı. Beyinde bulunan glikokinaz enziminin ne kadar glikoz aldığını izlediğini belirten İngiliz bilim adamları, fareleri 24 saat boyunca aç bıraktı. Aç kalan farelerde glikokinaz enziminin çok daha etkin bir hale geldiği görüldü.

Beyin Glikozu Algılıyor

Glikoz düzeyi az ise beynin tene daha fazla şekerli madde yenmesi sinyali gönderdiğini açıklayan İngiliz bilim adamları, ilk olarak tatlı yiyeceklerin yenmesinin beynin yeterince glikoz alındığını anlamasını sağlayacağına dikkati çekmek istedi. Tatlı, ana yemeğin sonunda yendiği zaman ise beynin glikoz limitinin dolduğunu anlamasının vakit aldığını vurgulandı.Bu durumun aynı zamanda bazı kişilerin tabii olarak çok daha fazla glikokinaz üretmesi nedeni ile tatlı yiyeceklere diğerlerden çok daha az direnebilmesini açıkladığı ortaya çıkartıldı. Araştırmanın sonuçları ise ‘Journal of Clinical Investigation’ dergisinde yayımlanarak tüm kamuoyu ile paylaşıldı.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak İsteyenlere Yeşil Kahve! başlıklı makalemizde yeşil kahve nedir, yeşil kahvenin faydaları ve yeşil kahvenin kilosu kaç para hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz