Tedavisi Bir Türlü Bulunamayan Hastalıklar


Tıp bilimi gün geçtikçe kendini daha çok yeniliyor ve daha çok gelişiyor. Sürekli gelişen ve ilerleyen bir süreç olduğundan dolayı hastalıklarla mücadele etmekte bir o kadar kolaylaşıyor. Tabi ki her hastalık için aynı şeyi söylemek doğru olmaz. Çünkü günümüzde bu kadar ilerlemeye rağmen hala bazı hastalıklara karşı tıp bile çaresiz kalmaktadır.

TEDAVİSİ BİR TÜRLÜ BULUNAMAYAN HASTALIKLAR

Ebola hastalığı bir zamanlar Kuzey Kango’da görülmüştü. Virüs ailesine mensup olan ebola hastalığın ne yazık ki kesin bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır.

Halk arasında çocuk felci olarak da bilinen asıl adı poliomyelitis olan bu hastalık geçmişten günümüze kadar çocukları ciddi boyutlarda tehdit eden ve birçok can kaybına sebep olan hastalıklardan biridir.

Her insanın hayatında mutlaka bir kere bile yakalandığı grip hastalığı, insanların sürekli boğuşmak zorunda kaldığı yaygın hastalıklardan biridir. Ne kadar çok aşı ve ilaç üretilirse üretilsin, bir türlü bu hastalığın kökten bir çözümünü sağlayacak bir tedavi yöntemi bulunamamıştır. Hatta bazı hastalar yaş grubunu dahil ettiğimiz zaman grip hastalığını daha yüksek seviyede geçirdiği için tehlikeli boyutlara ulaşarak can kaybına bile neden olabilmektedir.

Ülkemizde deli dana hastalığı olarak bilinen jacob hastalığı ölümle sonuçlanan bir hastalıktır. Hastalık insan vücudunda beyine yerleşerek süngerleşmesine sebep olur. Zamanla beyin fonksiyonlarının kaybedilmesiyle birlikte hastalık ölümle sonuçlanmaktadır.

Çevremizde bulunan insanların yarısından fazlasında diyabet rahatsızlığı vardır. Vücudun yeterince insülin üretememesinden kaynaklanan bu hastalığın tedavisi de ne yazık ki bulunabilmiş değil.

CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLARDAN

Dünya üzerinde yaşayan birçok insanın ölümüne yol açan, kan ve tükürük yolu ile kişiden kişiye geçen AİDS hastalığının da henüz tedavi yöntemi bulunamamıştır.

DİKKAT ÖNEMLİ

Vücudunuzu hastalıklara karşı korumak ve vücut direncini arttırmak istiyorsanız, düzenli beslenme ve uyku düzenini hayatınıza dahil ederek kendinize çok daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sağlamış olursunuz. Kimse bile isteye hastalanmaz, fakat elinizden geldiğince kendinizi bu gibi kötü hastalıklara karşı korumanız gerekir. Siz elinizden gelenin en iyisini yaptığınız sürece hastalıkları çok daha kolay bir şekilde atlatabileceğinizi unutmayın. 🙂

Sağlıkla kalın…

Bir önceki yazımız olan Nar Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

99
92 paylasim, 99 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı