tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar

Tehlikeli Okul Yollarında Ölümle Burun Buruna Kalan Çocuklar


Birkaç sene öncesine dönüp okul anılarımızı hatırlayalım mı hızlıca?

Mesela öğretmen bize takmıştı. 🙂 Sınav haftaları çok zordu. Üstelik sınav zamanı en sevdiğimiz dizinin yeni bölümü olduğu için gözümüzü televizyon ekranından alamıyor ve sınava bir türlü çalışamıyorduk. Çarpım tablosunu ezberlemek neredeyse bir işkence gibiydi. 🙁 Bitkilerin nasıl ürediğini öğrenmek ve kimyasal deneyleri yapmak ne kadarda gereksiz bir şeydi, değil mi? Tüm bunları yapmak yerine bütün gün evde oturmak ve çizgi film izlemek çok daha keyifli olabilirdi. Fakat şuanda okul kavramının ne kadar önemli olduğunu anlayacak yaşa geldik. Eğitim öğretim ile hayata çok daha donanımlı bir şekilde başlamanın ne denli önemli olduğunun bilincine vardık.

Aslında size bir haberim var. Bu bilince sahip olmak için illa ki yaşınızın artmasına gerek yokmuş. Çünkü dünyanın dört bir yanından derlediğim okul yolu manzaraları bu bilincin yaşsız olduğunu gösteriyor. Küçücük çocukların sadece bir şeyler öğrenmek için ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için çabaladığı okuma arzusu onların yollarda çektikleri çileleri bile katlanılabilir kılıyor. Sırtlarında kendilerinden bile ağır çantalarla karşı karşıya kaldıkları ölüm tehlikeli gerçekten inanılmaz derecede sarsıcı! Belki bu görüntüler sizi derinden üzecek ve korkutacak ama gurur duymanız gereken bir tabloya baktığınızı bilmeniz gerekir.

Bu tarz karelere Türkiye’de sık sık rastlamak mümkün. Bugün sizin için daha önce görmediğiniz bazı ülkelerdeki bölgelerin zorlu yollarında okuma mücadelesi veren küçüklerin yolculuğunu paylaşmak istedim. Elbette her çok özeldir, her çocuk güzeldir, her çocuk temizdir. Her çocuk ileriki hayatında güzel ve kaliteli bir hayat yaşamayı hak eder. Fotoğraflarda göreceğiniz bu okul yollarına baktığınızda içinizden bir ses diyecek ki; bazı çocuklar güzel bir hayat yaşamayı diğer çocuklardan çok daha fazla hak eder.

İşte karşınızda tehlikeli okul yollarında ölümle burun buruna kalan çocuklar

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-1

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-2

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-3

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-4

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-5

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-6

tehlikeli-okul-yollarinda-olumle-burun-buruna-kalan-cocuklar-7

Bu fotoğraf karelerini bir ebeveyn olarak değerlendirebileceğinizi hatırlatmak isterim. Çocuklarınıza lütfen o fotoğraf karelerini gösterin. Kendisinin ne kadar şanslı bir çocuk olduğunu ve bu zor şartlara rağmen yılmayan akranlarıyla gurur duymasını sağlayın. Bu şekilde çocuğunuzun bilinçaltına girerek oflayıp pufladığı okul günlerinin kıymetini bilmesi gerektiğini hatırlatabilirsiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Sırrı başlıklı makalemizde bermuda şeytan üçgeni, kayıp gemi ve kayıp uçak hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

117
118 paylasim, 117 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı