tek-tas-piercing-modasi

Tek Taş Piercing Modası


Nil Karaibrahimgil’in bir döneme damgasını vuran şarkısını hatırladınız mı? ‘Tek taşımı kendim aldım’ nakaratı kulaklarınızı çınlattı mı? Fakat İngiltere’de bu olay çok farklı bir şekilde tekrardan gündeme geldi.

İngiltere’de yeni evlenen kadınlar arasında yepyeni bir akım başladı. Gelinler; tek taş yüzüklerini değil de, tek taşlarını piercing yöntemi ile vücutlarına bağlı kılıyor. Son dönemde özellikle Instagram paylaşım sitesinde çokça yaygınlaşan bir akım olarak karşımıza çıkan tek taş piercingi, kimilerini kendine hayran bırakıyor kimilerini ise hayrete düşürüyor.

Dövmecilerin sıklıkla yaptığı piercing yani vücudun istenilen bir yerini delerek aksesuar takma akımına tek taş piercingi de katılarak yeni ve son derece farklı bir akım başlamış oldu. Özellikle yeni evlenen kadınların yüzük takmak yerine tek taşlarını vücutlarına piercing yöntemi ile takmayı tercih ettiği ortaya çıkardı. Instagram sosyal medya hesaplarında bu şekilde birçok fotoğraf olduğunu söylememiz mümkün.

Ayrıca bu trendin son derece zararlı olduğunu da ifade etmemiz gerekiyor. Neden mi? Tek taş piercingi parmağından çıkarmak isteyen gelin hanımlar, bunu sorunsuz bir şekilde yapamıyor. Yani tek taş, ancak cerrahi bir müdahaleyle çıkarılıyor. Bunu yaparken parmak üzerinde kalıcı bir yara izi kalmasının da olası olduğu ifade edilmektedir.

Siz bu yeni tek taş piercing modası hakkında ne düşünüyorsunuz? Veya sizin bu aksesuarı vücudunuzda taşımaya cesaretiniz var mı? 😉

 

Bir önceki yazımız olan Fransız Tasarımcıdan İnanılmaz Elbiseler başlıklı makalemizde değişik elbise tasarımları, farklı elbise tasarımları ve kitaplardan yapılan kıyafetler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

79
74 paylasim, 79 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı