Telefonda-Öpüşmek-Gerçek-Oluyor

Telefonda Öpüşmek Gerçek Oluyor!


Uzak mesafeli bir ilişki mi yaşıyorsunuz? İşte sizi sevindirecek bir haberimiz var.

Japonya’da kullanma rekorları kıran ve İngiliz bilim adamları tarafından geliştirilen Kissenger isimli aksesuar kişilere uzaktan öpüşme imkanı sunuyor. Evet yanlış duymadınız. Kissenger aksesuarı, kullanıcıların birbirine aynı anda öpücük gönderip almasını sağlayan çift yönlü bir aksesuar. Aksesuarın adı, İngilizce ‘kiss’ ve ‘messenger’ kelimelerinden bir araya getirildi. Mesajlaşma esnasında öpüşmeyi mümkün kılan bu cihaz, üstelik çok kolay bir kullanıma sahip.

Bilim adamı Emma Yann Zhang öncülüğünde başlatılan bu proje sayesinde kilometrelerce uzakta olan sevdiğinize öpücük yollayabiliyorsunuz. Telefon, şarj aleti görünümlü bir aksesuara takılıyor. Cihazın üzerinde bulunan yapay dudak görünümlü silikon, kullanıcıların dudaklarının yaptığı baskıyı küçük motorlar sayesinde karşı tarafa iletmeyi başarıyor. Bu sayede sevgilinizin dudaklarını hissettiren aksesuar sayesinde sizi öpüyormuş gibi hissetmeniz mümkün oluyor.

Üstelik bu aksesuarda dudakların basınç verileri ve görünüşü, karşı tarafa gerçek zamanlı olarak iletilerek gerçekçi bir his veriyor. Araştırmacılar, gerçek öpücük esnasında hissedilen heyecanın ortaya çıkıp çıkmadığını anlayabilmek adına kalp atış hızını ve kan basıncını da bu vesile ile ölçmeyi de planlıyorlar. Kissenger aksesuarı henüz test aşamasında. Fakat Japonya’da şimdiden bazı şanslı kullanıcılar tarafından test edilmeye başlandı.

Görünüşe göre herkes Kissenger aksesuarının işlevinden memnun. 🙂 Teknolojiyi sevdiren bir yenilik olduğu kesin. Türkiye’ye gelecek mi? Gerçekten merak konusu…

Bir önceki yazımız olan Mars'taki Kaşık Görüntüsü Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde nasa ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

89
85 paylasim, 89 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. teknolojiyide kötüye kullanmaya başladılar resmen böyle icat mı olurmuş tövbe tövbe aman bizim ülkeye gelmesin yoksa yanarız

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı