Telefonu Tuvalette Kullanmak Çok Tehlikeli


Telefonunuzu Arka Cebinizde Unutmayın

Herkesin sıklıkla yaşadığı bir durumdur bu. Bir yerden bir yere geçerken (bu mutfaktan, başka bir odaya bile olabilir) ilk olarak elimiz telefona gidiyor ve telefonu alıp cebimize koyuyoruz. Eğer tuvalete gidiyorsanız telefonunuzu yanınıza almayın.

Mikropların Telefon Aşkı!

Telefon, mikroplar için tam bir çekim bölgesidir. Telefonunuz tuvalette kaldığı müddetçe etrafta ne kadar mikrop varsa onları üzerine çeker. Zaten sürekli elimizde olan telefonu birde bu mikroplu haliyle yüzümüze yakınlaştırdığımız zaman tüm hastalıklara davetiye çıkartmış olursunuz.

Doktorlar Ne Diyor?

Sonuçta tuvaletlerin ne için kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Doktorlar, dışkıdan kaynaklı mikrop ve patojenlerin tuvaletin her yerine sıçradığını belirtmektedir. Tabi ki evimizin banyosu dışarıdaki tuvaletlerden çok daha temiz. Fakat yinede bunun bilincinde olarak telefonu uzak tutmanızda fayda var.

Her Tuvalet Bir Mayın Tarlasıdır

Her türlü mikrobun kolay bir şekilde kendine yer bulacağı tuvaletlerden, telefonunuzu mutlaka uzak tutmalısınız. Hem tuvalete girerken hem de tuvaletten çıkarken ellerinizi yıkadığınız bir yere, elde telefonla girmek hiçte iyi bir fikir değildir. Telefonunuzla birlikte tuvalete girdiğiniz zaman telefon mikrolar için bir taşıyıcı haline gelecektir. Sizinle beraber kolay bir şekilde evin her tarafına dağılabilir.

‘Banyom Çok Temiz’ Diyenler

İçinizden, ama benim banyom çok temiz dediğinizi duyar gibiyim. Uzman doktorlar bu konuda şöyle bir açıklama yapıyor; tuvaletin ne kadar temiz olduğu hiç ama hiç önemli değilmiş. İstediğiniz kadar sıklıkla fırçalayan yinede tuvaletiniz telefon için tehlikeli bölge olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bitki Çaylarını Doğru Hazırlamak ve Kararında Tüketmek Çok Önemli başlıklı makalemizde bitki çayları, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

96
92 paylasim, 96 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı