telefonun-dinlendigi-nasil-anlasilir

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?


Eminim ki sizlerinde kafasını çokça kurcalayan konulardan biri olan telefonun dinlendiği nasıl anlaşılır? sorusudur. Normal şartlarda bir kişinin cep telefonunun dinlenildiğini anlaması çok zordur.

Telefon dinleme işlemi, alanında öncü olan firmaların son derece profesyonel ve zor yazılımları ile yapılmakta olan bir uygulama olduğunu bilmenizi isterim. Telefonun dinlendiği nasıl anlaşılır? sorusunu yanıtlamak aslında çok basit bir şey değildir. Çünkü bu yazılımlarda sıfır hata payı vardır ve casus yazılımlar piyasada sıkça bulunmaktadır. Eğer sizi takibe almak isteyen kişi bu konuda amatör ise, o halde telefonun dinlendiği nasıl anlaşılır? sorusuna birkaç püf nokta ile cevap bulabilirsiniz. Telefonunuzu yaklaşık olarak 1-2 saat boyunca kullanmadığınız halde hala ekran yüzeyinde aşırı bir sıcaklık hissediyorsanız, bu durum telefonunuzun uzaktan takibe alındığını işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda telefon görüşmelerinizi yaparken sürekli olarak telefonunuzdan hışırtı gibi sesler duyuluyorsa ve karşı tarafın sesi net değil de, çok daha derinden geliyorsa bu durumda da telefonunuzun dinleniyor olması çok yüksektir. Eğer ki telefonunuzu kullanmadığınız halde telefon ışığınız kendi kendine sürekli yanıp sönüyorsa, telefonunuza uzaktan kontrol ile birtakım işlemler yapılıyor olabilir. Bazı amatör yazılımlar ise telefon kaynağına mesaj gönderdiği için bu casusluk durumu fatura dökümünüze yansıyabilir. Eğer fatura dökümünde tanımadığınız numaralara mesaj gönderildiğini fark ederseniz, o zaman yine telefonunuz dinleniyor demektir. Böyle bir durumda hemen yetkili kişiler ile irtibata geçmeli ve numaraları teyit ettirmelisiniz. Bilirkişilerin bu konu hakkında yapmış olduğu bir açıklamaya göre; bir kişi cep telefonunun dinlenmesini engellemek için düzenli olarak telefonunun bataryasını çıkarmak zorundadır. Ayrıca rutin bir şekilde cep telefonuna format atmalıdır. Eğer dikkatli bir telefon kullanıcıysanız, burada yazmış olduğum anormal değişiklikleri kolay bir şekilde fark edebilirsiniz. Bunlardan en az birini fark ettiğiniz anda ise hemen yetkili bir kuruma başvuru yapmalı ve cep telefonunuzun incelemeye alınmasını sağlamalısınız.

Cep telefonunuzun dinlenip dinlenmediği yapılacak olan incelemeler sonucunda kesin olarak ortaya çıkmayabilir. Çünkü daha öncede belirttiğimiz gibi bu tarz yazılımlar çok profesyonel bir şekilde kontrol edilmektedir. Ancak amatör bir yazılım ile yapılan dinleme olayının inceleme sonucunda ortaya çıkması çok daha mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Yoksa Nomofobik misiniz? başlıklı makalemizde nomofobik, psikoloji ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
90 paylasim, 95 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı