Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Temizlik Yaparken Soğanı Kullanabileceğiniz Yerler

Temizlik Yaparken Soğanı Kullanabileceğiniz Yerler

Yemeklere eşsiz bir lezzet katan soğanın temizlik konusunda da ne kadar usta olduğunu biliyor muydunuz? İşte her maddeyi okurken sizi şaşırtacak birbirinden ilginç ve faydalı bilgiler…

Tüm sofraları süsleyen, birbirinden leziz yemeklerin başkahramanı olan soğanı yalnızca mutfakta yemek yaparken kullanıyorsanız, o halde bu haber sizi bir hayli şaşırtacak gibi görünüyor! Kimi zaman doğrayan kişiyi ağlatan, kimi zaman ise lezzet kattığı yemekler ile bizi mest eden soğan aslında temizlikte de bir numara! İyi bir dezenfekte edici olan soğanı kullanarak,  temizlik ile ilgili çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte soğanı temizlik yaparken kullanabileceğiniz 5 farklı alan sizlerle! 🙂

  • Mangalınızın ızgara telini soğan ile güzel bir şekilde ovarak ızgaranızın üzerinde oluşan yanık ve yemek kalıntılarını çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

  • Pencere kenarlarınızı da soğan ile ovarak temizleyebilmeniz mümkün! Bu işlemi yaparak aynı zamanda böcek ve karıncaların gelmesini de önleyebilirsiniz.

  • Taşan yemek suyunun ocak üzerinde bıraktığı rahatsız edici leke ve kirleri tel ile saatlerce zorlanarak ovmak yerine, soğan ile kolay bir şekilde zaman kaybetmeden temizleyebilirsiniz.

  • Eskiyen ve parlaklığını gitgide yitiren metalleri soğan ile kolayca parlatabilirsiniz. Soğanı rondodan geçirin ve suyunu bir bez yardımı ile metal eşyalarınızı ovarak parlatabilirsiniz.

  • Soğanı ikiye bölerek üzerine biraz karbonat döktükten sonra kirlenen aspiratörleri kolayca ovabilirsiniz. Bu yöntem ile aspiratörlerinizde biriken inatçı yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Geçmişte Hanımların Mutfakta Kullandığı Retro Ekipmanlar başlıklı makalemizde mutfaktaki esrarengiz ekipmanlar, mutfakta kullanılan eski eşyalar ve eskiden mutfakta kullanılan aletler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz