35-yas-sonrasi-kemik-erimesine-dikkat

Temizlik Yaparken Soğanı Kullanabileceğiniz Yerler


Yemeklere eşsiz bir lezzet katan soğanın temizlik konusunda da ne kadar usta olduğunu biliyor muydunuz? İşte her maddeyi okurken sizi şaşırtacak birbirinden ilginç ve faydalı bilgiler…

Tüm sofraları süsleyen, birbirinden leziz yemeklerin başkahramanı olan soğanı yalnızca mutfakta yemek yaparken kullanıyorsanız, o halde bu haber sizi bir hayli şaşırtacak gibi görünüyor! Kimi zaman doğrayan kişiyi ağlatan, kimi zaman ise lezzet kattığı yemekler ile bizi mest eden soğan aslında temizlikte de bir numara! İyi bir dezenfekte edici olan soğanı kullanarak,  temizlik ile ilgili çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte soğanı temizlik yaparken kullanabileceğiniz 5 farklı alan sizlerle! 🙂

  • Mangalınızın ızgara telini soğan ile güzel bir şekilde ovarak ızgaranızın üzerinde oluşan yanık ve yemek kalıntılarını çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

  • Pencere kenarlarınızı da soğan ile ovarak temizleyebilmeniz mümkün! Bu işlemi yaparak aynı zamanda böcek ve karıncaların gelmesini de önleyebilirsiniz.

  • Taşan yemek suyunun ocak üzerinde bıraktığı rahatsız edici leke ve kirleri tel ile saatlerce zorlanarak ovmak yerine, soğan ile kolay bir şekilde zaman kaybetmeden temizleyebilirsiniz.

  • Eskiyen ve parlaklığını gitgide yitiren metalleri soğan ile kolayca parlatabilirsiniz. Soğanı rondodan geçirin ve suyunu bir bez yardımı ile metal eşyalarınızı ovarak parlatabilirsiniz.

  • Soğanı ikiye bölerek üzerine biraz karbonat döktükten sonra kirlenen aspiratörleri kolayca ovabilirsiniz. Bu yöntem ile aspiratörlerinizde biriken inatçı yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Geçmişte Hanımların Mutfakta Kullandığı Retro Ekipmanlar başlıklı makalemizde dekorasyon ve eğlence hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

106
102 paylasim, 106 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı