temizlik-yaparken-sogani-kullanabileceginiz-yerler

Temizlik Yaparken Soğanı Kullanabileceğiniz Yerler


Yemeklere eşsiz bir lezzet katan soğanın temizlik konusunda da ne kadar usta olduğunu biliyor muydunuz? İşte her maddeyi okurken sizi şaşırtacak birbirinden ilginç ve faydalı bilgiler…

Tüm sofraları süsleyen, birbirinden leziz yemeklerin başkahramanı olan soğanı yalnızca mutfakta yemek yaparken kullanıyorsanız, o halde bu haber sizi bir hayli şaşırtacak gibi görünüyor! Kimi zaman doğrayan kişiyi ağlatan, kimi zaman ise lezzet kattığı yemekler ile bizi mest eden soğan aslında temizlikte de bir numara! İyi bir dezenfekte edici olan soğanı kullanarak,  temizlik ile ilgili çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte soğanı temizlik yaparken kullanabileceğiniz 5 farklı alan sizlerle!

Mangalınızın ızgara telini soğan ile güzel bir şekilde ovarak ızgaranızın üzerinde oluşan yanık ve yemek kalıntılarını çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Pencere kenarlarınızı da soğan ile ovarak temizleyebilmeniz mümkün! Bu işlemi yaparak aynı zamanda böcek ve karıncaların gelmesini de önleyebilirsiniz.

Taşan yemek suyunun ocak üzerinde bıraktığı rahatsız edici leke ve kirleri tel ile saatlerce zorlanarak ovmak yerine, soğan ile kolay bir şekilde zaman kaybetmeden temizleyebilirsiniz.

Eskiyen ve parlaklığını gitgide yitiren metalleri soğan ile kolayca parlatabilirsiniz. Soğanı rondodan geçirin ve suyunu bir bez yardımı ile metal eşyalarınızı ovarak parlatabilirsiniz.

Soğanı ikiye bölerek üzerine biraz karbonat döktükten sonra kirlenen aspiratörleri kolayca ovabilirsiniz. Bu yöntem ile aspiratörlerinizde biriken inatçı yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Balık Temizlemenin En Basit Yolları başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

106
102 Paylaşım, 106 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir