tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri

Tiplere Göre Şehir Erkeklerinin Özellikleri


Kadınlar aralarında konuşurken erkekleri çeşitli kategorilere ayırır.Bizde bu kategorilerin ne olduğunu merak ettik ve araştırmalara başladık.

 1. 1 Gri eşofmanlı özel üniversite erkekleri

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-11

  Çoğunlukla Yeditepe üniversitesi, Koç, Sabancı ve Bilgi üniversitesindeki erkek öğrencilerdir. Yaz kış altlarında gri eşofman, üstlerinde ise kapüşonlu sweatshirt vardır. Ellerinde; cüzdan, otomobil anahtarı ve sigara paketi vardır. Güneşli havalarda güneş gözlüğü takmadan asla dışarı çıkmazlar. Toplu halde bulundukları yerler ise özellikle Bebek, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi gibi semtlerdir. Etraflarında daima kendi cinslerinden kızlar vardır. Derin sohbetler yapamazlar. Neden mi? Çünkü bilgileri sınırlıdır. İlişkileri ise fazla uzun sürmez.

 2. 2 Kemik gözlük, fular, puro erkekleri

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-10

  Yaşları genç olmasına rağmen kendilerini büyük göstermek isteyen tiplerdir. Çeşitli renklerdeki pahalı gözlük çerçeveleri kullanarak kendilerine ‘entelektüel’ havası katmak isterler. Her yemekten sonra mutlaka devasa bir puro yaktıklarına da şahit olabilirsiniz. İçmeyi bilmeseler bile ‘Bak benim bu büyük puroyu alabilecek kadar çok param var. Ayrıca puro içiyorsam gusto sahibiyim’ mesajı vermeyi de amaç edinmişlerdir. Bebek ve Nişantaşı’ndaki kafelerde sık sık görülen tiplerdir. Yanlarındaki kadını küçümseme özellikleri vardır.

 3. 3 Orta yaşlı ama genç görünmeye çalışan erkekler

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-9

  Evlidir veya en azından başından bir evlilik geçmiş erkek tipidir. Gençlerin takıldığı yerlere gitmekten ve onlar gibi giyinmekten çok hoşlanırlar. Son moda ve marka jean’ler ile dolaşmayı tercih ederler. Etraflarında hep genç kızların olmasını istedikleri için genç kızların gittiği mekanları tercih ederler. Ak Merkez alışveriş merkezi, İstinye Park ve Kanyon gibi (İstanbullular iyi bilir) sosyetik alışveriş merkezlerinde sık sık görebiliriz. Gençler kadar atak olmadıkları için, bir genç kızı saatlerce kesebilirler. Fakat icraat sıfıra yakın diyebiliriz.

 4. 4 Sadece marka giyen ‘tiki’ ya da ‘concon’ erkekler

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-8

  Üzerlerindeki her kıyafette marka devasa bir boyuttadır. 100 metre öteden bile hangi markayı giydikleri görünsün isteyen erkek tipidir. Marka tutkusu o kadar fazla olur ki, internet sitelerinde indirimli giyim satan markaların fırsatlarını kaçırmamak için sabah 07.00’de bile kalkıp hiç üşenmeden sipariş verirler. Bir araya geldikleri zaman ise konuştukları tek konu tahmin edebileceğiniz gibi markalardır. Bu sohbetten hoşlanan kızlarla takılırlar. Lüks gece kulüplerinde bol bol boy gösterirler. Markaya hasta olmayan kızları asla yanlarına yaklaştırmazlar.

 5. 5 Yarı ünlü Cihangir erkekleri

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-7

  Reklamda, bir dizide veya bir klipte küçük rol alan ve bir adım ötesine geçemeyen, albüm yapmış ama patlamamış erkek tipleridir. Herkesin kendilerini tanıyacağını, biriyle ilk tanıştıkları zaman yalnızca adlarını söylemenin yeterli olduğunu düşünen tiplerdir. Tabii ki çoğu kimse tanımaz, fakat tanınırmış gibi yaparlar. Toplu olarak bulundukları yer Cihangir semtidir. Kadınların hafızasında iyi bir imaj çizebilmek için teklif aldıklarını ama senaryoyu beğenmedikleri için kabul etmediklerini sürekli dile getirirler.

 6. 6 Teoman, Bukowski karışımı ‘cool’ erkekler

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-6

  Hayatın anlamını nihayet çözmüş gibi ortalarda dolaşır. Kimseyi umursamaz tavır içindedir. Yeni tanıştıkları kişiyi hemen küçümserler veya hiç ilgilenmiyor gibi davranırlar. Yaşamlarını tamamen seks üzerine kuran erkeklerdir. Cihangir’de, Beyoğlu’nda ve Karaköy ile Tophane hattında takılmayı tercih ederler. ‘Fos’ oldukları ise çok kısa sürede ortaya çıkar. Bu yüzden kadınlar tarafından terk edilirler.

 7. 7 Gazeteci, sanatçı, bohem erkekler

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-5

  Egosu yüksek erkeklerdir. Gazeteciler; dünyayı yönetme, komplo teorilerine hakim ve yazdıkları yazılarla ülkeyi yerinden oynatma iddiasına sahip olurlar. Sanatçılar ise ‘Beni hiç kimse anlamıyor’ havasında olurlar. Sarhoş olduklarında ise hiç ama hiç çekilmezler. Çekilmez oldukları gibi sarhoş oldukları zaman çevredeki her kıza sarkma alışkanlıkları da vardır. Cihangir ve Beyoğlu semtlerinde takılırlar.

 8. 8 Spor salonu erkekleri

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-4

  Hayatlarını vücutları üzerine kurmuş olan erkek tipidir. Bunların bir kısmı spor salonlarını ‘av sahası’ olarak nitelendirir. Salona gelen kadınları tavlamak için uğraşırlar. Bazıları ise gittikleri pahalı spor salonu ile övünmektedir. Koşu bandında kaç kilometre yürüdüğünü ve kaç kez mekik çektiğini söyleyerek çevresindeki kadınları kendisine hayran bırakmayı hedeflerler. Tek eşlilik bu cinsin huyu değildir.

 9. 9 Avukat, doktor gibi kariyer erkekleri

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-3

  Hayatlarını okumaya adadıklarından dolayı bunun takdir görmesini bekleyen erkek tipidir. Özellikle doktorlar ‘tanrı kompleksi’ yaşar. Çabuk samimi olup ‘siz’ aşamasından ‘sen’ aşamasına hemen geçerler. Herkesi ve her türlü mesleği küçümserler. ‘Hayırlı kısmet’ kategorisinde olduklarından evlenmek için acele etmezler. Çapkın olurlar, bunu bazen alenen bazen ise gizlice yaparlar. Genellikle kimsenin bilmediği butik kafe ve restoranları tercih ederler.

 10. 10 Modern, kültürlü, cazip erkekler

  tiplere-gore-sehir-erkeklerinin-ozellikleri-2

  ‘Böyle erkekler var mı?’ diyebilirsiniz ama evet, böyle erkekler var. Ne istediğini bilen, kişiliği oturmuş, yanındaki kadına kibar davranan, dünyayla son derece yakından ilgili, okuyan ve araştıran, bakımlı ve giyimine özen gösteren, son derece nazik erkeklerdir. Kadınlara yaklaşırken küçümsemek yerine, mütevazılıktan yana olurlar. Seks tabi ki önemlidir, fakat onlar için her şey anlamına gelmez. Arkadaşlıkla da yetinebilirler. Şehrin entelektüel kafelerinde takılırlar ama hep yanlarında bir kadın vardır. Neden mi? Çünkü bu tip erkeklerin çoğu siz fark etmeden kapılmıştır bile.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlar için Saç Bakım Maskeleri başlıklı makalemizde avokado maskesi, kıvırcık saç bakımı ve listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

101
97 paylasim, 101 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı