tirasla-ilgili-tum-bildiklerinizi-unutun

Tıraşla İlgili Tüm Bildiklerinizi Unutun!


Tıraş Edilen Tüyler Çok Daha Koyu, Kalın ve Sert Uzar!

Tabi ki de hayır! Tüylerinin uzama şekli tamamen genetik yapıya ve hormonlara bağlıdır. Sadece tüyler tekrardan uzamaya başladığı zaman çok daha kalın çıkıyorlarmış gibi görünmektedir.

Tıraş Olmak Cildin Kurumasına ve Pul Pul Olmasına Neden Olur

Aslında bunun tam tersi! Tıraş, cildin üstündeki ölü deriyi uzaklaştırarak cildin daha pürüzsüz ve çok daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Ağda Yapmak Batıklara Yol Açmaz

Ağda, tüylerin uzama süresini uzatsa bile, ciltte çok daha fazla batığın oluşmasına neden olmaktadır. Tüylerden kurtulma yönteminiz ister tıraş, isterseniz de ağda olsun tüylerinizi almaya ölü derilerden arınmış ve temiz bir cilt ile başlamak batıklardan korunmanın en iyi yolu olacaktır.

Tıraş Olmak Bronz Ten Renginin Çok Daha Çabuk Açılmasına Sebep Olur

Hayır, çünkü ten rengi tıraş edilmez! Düzenli bir şekilde tıraş yapmak cildinizin pul pul olan üst yüzeyini ölü derilerden arındırır ve çok daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Fakat ten renginizde hiçbir değişiklik sağlamaz.

Tıraş Olmak Cilt İçin Zararlıdır

Hayır! Tıraş olduğunuz zaman cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Aynı zamanda cildin kollajen üretimini harekete geçirerek, cansız deri tabakasından da kurtulmayı sağlamış olursunuz.

Tıraş Olmak Cildi Ağda Kadar Pürüzsüz Yapamaz

Hayır! Çok bıçaklı tıraş bıçağı ile yakın tıraş sağlayarak oldukça ipeksi bir pürüzsüzlüğün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz!

Pürüzsüz Bir Tene Sahip Olmak İçin Güzellik Salonuna Gitmek Gerekir

Tüylerden kurtulmak için birçok seçeneğiniz var. Ancak tıraş olmak, cildinizin çok daha yumuşak ve güzel kalmasına yardımcı olmak için oldukça hızlı ve çok kolay bir yoldur. Aynı zamanda bu yöntem çok daha ucuz ve rahattır. Evinizdeki konforu bırakmana gerek kalmadan tıraş ile istediğiniz bakımı sağlayabilirsiniz.

Tıraş Bıçakları Bir Defa Kullanılıp Atılır

Tıraş bıçakları tek kullanımlık olanlar ve bıçağı değiştirilebilir olarak ikiye ayrılmaktadır. Bıçağı değiştirilebilir olan tıraş bıçaklarını tercih ettiğiniz zaman cildinizi eski ve körleşmiş bıçaklar ile tahriş etmemiş olursunuz. Aynı zamanda yeni bıçakları çok daha uygun bir fiyata satın alıp, aynı tıraş makinesinde kullanabilme şansınızda var.

Bir önceki yazımız olan Kimyasal Peeling Nedir? başlıklı makalemizde cilt bakımı, kimyasal peeling ve peeling hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
96 Paylaşım, 98 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir