Tırnak Sararması Neden Olur? Sararmayı Gideren Doğal Çözümler Nelerdir?


Hem kadınların hem de erkeklerin bakım sorunlarından biride tırnak sararmasıdır. Tırnak sararması neden olur? Sararmayı gideren doğal çözümler nelerdir? hepsini bu yazımızda bulabileceksiniz.

Tırnak Sararmasının En Yaygın Nedenleri

Kullandığınız bazı ojeler (özellikle koyu renkteki ojeler) tırnakların sararmasına neden olabilir. Ojelerin uzun süre silinmemesi tırnakların havasız kalmasına neden olur. Havasız kalan tırnaklar gitgide sararır ve güzel görünümden uzaklaşır. Zamanla çok daha kolay kırılmaya başlar ve sağlıksız görünürler.

  • Bu durumu önlemek için bakım uzmanları oje koruyucu kullanılmasını öneriyor. Oje koruyucular hem ojenin daha parlak görünmesini sağlar hem de tırnakların sararmasını önler.
  • Aynı zamanda sararma problemi ile karşı karşıya kalmamak için günaşırı ojelerinizi temizlemelisiniz. En az 12 saat boyunca tırnaklarınızın hava almasını sağlamalısınız.
  • Satın aldığınız ojelerin içeriğine ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Güvenmediğiniz marka ojeleri kullanmamalısınız. Kalitesiz ojeler, tırnaklarınıza çok ciddi boyutlarda zarar verecektir.
  • Kullandığınız asetonlara da dikkat etmeniz gerekir. Tırnaklarınızı besleyen asetonlar satın almaya özen göstermelisiniz. Kokulu asetonların içinde bulunan dibutil ftalat, formaldehit ve toluen oranları daha fazla olduğu için tırnaklarınızın sağlığı için uzak durmanız gereken aseton çeşididir.
  • Sigara kullanımı da tırnak sararmasına neden olur. Sigara dumanına maruz kalan tırnaklarda sararma meydana gelir.

Tırnak Sararmasının Hastalıklara Bağlı Nedenleri

Cilt hastalıkları olmak üzere tırnak sararması pek çok hastalığın belirtisi olarak kabul edilmektedir.

Tırnaklarda Sararma Sorunu Nasıl Geçer?

Tırnaklarınızda sararma sorunu varsa, size mükemmel bir bitkisel ve doğal bir çözüm sunmak istiyorum. Fakat yapacağınız bu bakım uygulamasından iyi bir sonuç almak istiyorsanız, düzenli olarak en az 2 hafta uygulamanız gerekir.

  • Tırnak sararma sorununa çözüm olarak en etkili yöntemler arasında diş beyazlatma özelliği bulunan diş macunları vardır. Dişlerinizi beyazlatmakta oldukça etkili bu macunlar tırnaklarınız için de çok faydalı olacaktır. Bu yöntemi uyguladığınız zaman tırnaklarınızın tekrardan sağlıklı bir şekilde uzadığını ve sararma sorunlarınızın ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Son yöntem olarak ise;

  • Tırnaklarınızı çok kısa kesin. Sonrada tırnak törpüsü ile tırnağınızda oluşan sararmaları azaltmaya çalışın. Bu bakımı yaparken tırnaklarınıza zarar vermemeye dikkat etmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamada Etkili Bitki Çayları başlıklı makalemizde bitki çayları, diyet ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

131
130 paylasim, 131 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı