toksinleri-atip-kaslari-calistiran-masaj-teknikleri

Toksinleri Atıp Kasları Çalıştıran Masaj Teknikleri


Birazdan okuyacaklarınızı hemen deneyip kendinizde uygulayabilirsiniz.

İşte vücudunuzdan toksin atmanın dışında kaslarınızın da rahatlamasını sağlayacak işe yarar masaj teknikleri

Kalçaya Dairesel Masaj

Kalçanıza dairesel hareketler ile masajlar yapın. Düzenli olarak bu masajı uygulayın. Bu masaj tekniği toksinlerin atılmasına ve dolayısı ile selülitlerinizin azalmasına neden olacaktır.

Bacaklar İçin…

Kasık bölgesine de içe doğru masaj uygulamalısınız. Bu masaj sizi hem rahatlatacak hem de vücudunuzdaki kasları tamamen gevşetecektir. Yine aynı şekilde bu hareket sayesinde toksinleri atacaksınız ve selülit oluşumunu önleyeceksiniz.

Dizleriniz Sarkmasın!

Dizler bizim için çok önemlidir. Yaşlanınca da onları kullanıp kilometrelerce yürümek isteyeceğiz öyle değil mi? Bunun için bir sandalyeye oturun ve diz kapağınıza her gün düzenli olarak masaj yapın. Dairesel hareketli masaj tekniği diz ve bacaklarınıza iyi gelecektir.

Mükemmel Bacaklar!

Bacaklarınızın şekilli olmasını istiyorsanız bu hareketi mutlaka yapmalısınız. Hem kaslarınızı esnetecek hem de mükemmel bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacaklarınızı karnınıza doğru çekin ve bırakın. Düzenli olarak bu tekniği uygulayın. Boşta kalan bacağınızı alttan desteklemeyi unutmayın.

Bilekler…

Eliniz ile ayak bileğinizi bilezik gibi kavrayın ve yukarıya doğru bastırarak çekin. Bu tekniği düzenli olarak yapın. Zaman içerisinde ağrının yok olduğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlığımızı Tehdit Ediyor başlıklı makalemizde insülin direnci, kalp krizi ve şekerin zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

111
106 Paylaşım, 111 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir