toplu-tasimada-uyuyanlar-dikkat

Toplu Taşımada Uyuyanlar Dikkat!


Uyuduğumuz zaman bilinç kaybı yaşadığımız için uyuma aktivitesinin oturarak yapılacak bir şey olmadığının altını çizmek gerekir. Kafanın, sırtın ve kalçaların uzun süre aynı pozisyonda kalması kas spazmına yol açabilmektedir.

KISMİ SİNİR FELCİ YAŞANABİLİR

Seyahat yaparken uyumanın bel ve boyun zedelenmesinin yanı sıra bacak kasılmalarına da sebep olabileceğini belirtmek gerekir. Vücudumuzdaki sinirler kasların içindedir. Fakat bazı yerlerde yüzeye çıkarlar. Kontrolsüz oturma ve uyuma ile birlikte olursa kısmı sinir felçleri de gerçekleşebilmektedir. Omurga sağlığı için ideal yatış pozisyonu sırt üstü ya da cenin şeklindedir. Cumartesi gecesi hastalığı olarak adlandırılan bir hastalık var. Hafta içi çalışıp hafta sonu eğlenen ve bunun sonucunda dengesiz uyku pozisyonda uyuyan kişiler, sinirlerin gerilmesine bağlı olarak pazar sabahı kalktıkları zaman kolları kasılmış olarak uyanacaklardır. Bunun önüne geçebilmek için ortopedik bir yatakta yatmanız çok önemlidir. Ortopedik yataklar kas, sinir ve bağ gibi oluşumların zorlanmasını en aza indirecektir.

AĞIRLIĞI İKİ BACAĞA EŞİT VERİN

Toplu taşıma araçlarında seyahat ederken ağırlığı her iki bacağa eşit vererek dik bir pozisyonda oturmak gerekir. Uzman doktorların yaptığı açıklamaya göre toplu taşımada uyumak oturma pozisyonundayken kısa bir süreliğine bile olsa kas spazmlarına neden olabilmektedir. Bu yüzden toplu taşıma araçlarında uyumak yerine sohbet etmek, kitap okumak ve müzik dinlemek gibi aktivitelere yer verilmesi beden sağlığınız için çok daha önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Zeytindeki Büyük Tehlike! başlıklı makalemizde sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
85 paylasim, 87 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı