Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Transseksüel Başkomiser Gündemde

Transseksüel Başkomiser Gündemde

Cinsiyet değiştirmek istediğini açıklayınca işinden kovuldu. İşyerine dava açtı ve başkomiser olarak görevine tekrardan geri döndü.

Arjantin yaşamını sürdüren 43 yaşındaki polis Analia Pasantino, 2008 yılında cinsiyet değiştirmek istediğini açıklayınca işinden kovuldu. Geçirdiği operasyon ile kadın olan Analia Pasantino, göreve tekrardan dönmek için dava açtı. Davayı kazanan transseksüel kadın Analia Pasantino, geçtiğimiz gün başkomiser olarak eski görevine tekrardan döndü ve Latin Amerika’nın ilk transseksüel polisi unvanının da sahibi oldu.

ORDUYA DAVA AÇMIŞTI

44 yaşındaki bir diğer transseksüel Jan Hamilton, eski adı ile Ian Hamilton da İskoçya’nın ilk transseksüel polisi olarak görev yapmaktaydı. Jan Hamilton, cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra girmiş olduğu Glasgow Emniyeti’nde görev yapıyor. Yazılı testlerde en yüksek puanı alan memur Jan Hamilton, fitness testlerinde çok başarılı bir performansa sahip. Erkek olarak doğan polis Jan Hamilton, transseksüel olarak görevini yaparken hiçbir zorluk yaşamadığını anlatıyor. 2007 yılında İngiltere’nin ilk paraşütçüsü olarak ün salan Ian Hamilton, 20 yıllık görevinden sonra orduyu cinsiyet ayrımcılığından dolayı mahkemeye vermişti.

Bir önceki yazımız olan Haluk Bilginer ve Aşkın Nur Yengi Barıştı Mı? başlıklı makalemizde Aşkın Nur Yengi ile Haluk Bilginer barıştı mı, Aşkın Nur Yengi ile Haluk Bilginer birlikte mi ve Aşkın Nur Yengi ile Haluk Bilginer neden ayrıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz