tripadvisoru-trolleyen-sahte-restoran-sahibi-cilgin-genc

TripAdvisor’u Trolleyen Sahte Restoran Sahibi Çılgın Genç


Hunharca uygulama kullandığımız ve artık sosyal medyada sosyalleştiğimiz bu günlerde, birçok konuyu akıllı telefonlarımıza danışıyoruz. Özellikle bir yere gitmeye karar vermeden önce telefonumuza indirdiğimiz uygulamadan gitmeyi düşündüğümüz mekanın puanlarına bakıp, ona göre karar veriyoruz. Sonuçta bu uygulamalarda sizin bizim gibi insanların elinden çıkıyor. Ve her güzel şeyin bir kusur olduğu gibi, bu programlarında açıkları olabiliyor. TripAdvisor uygulamasına birçoğunuz aşinasınızdır. Bu program sayesinde daha gitmediğiniz bir mekanın puanlarına, fotoğraflarına ve yorumlarına bakabiliyor; buradaki verilere göre değerlendirmeler yapıyoruz. Hatta bizde puanlayıp, fotoğraflar yükleyip yorumlayabiliyoruz.

İngiltere’nin Londra kentinde yaşamını sürdüren Oobah Butler adındaki genç, troll yapmada seviyeyi bir hayli yukarıya çıkarmış! Nasıl mı? İnanın, bu gencin aklına dâhiyane bir fikir gelmiş!

İngiliz gencin bir gün canı çok sıkılıyor ve nereden aklına geldiği bilinmez, kendi sahte restoranını açmaya karar veriyor. ‘The Shed at Dulwich’ adındaki sahte restoranını oluşturan İngiliz genç Oobah Butler, evinin adresini restoranın adresiymiş gibi gösteriyor.

Oobah Butler sonrasında evine arkadaşlarını çağırıyor. Arkadaşlarıyla birlikte evinin arka bahçesinde sahte bir restoran oluşturarak, inandırıcılığını çok daha arttırmayı başarıyor. Bu esnada kendisi gibi çılgın arkadaşlara sahip olan Oobah Butler, arkadaşlarının çevrelerini de kullanarak sahte restoranı için puan ve yorumlar topluyor. Tüm bu puanlar ve yorumlar sayesinde sahte restoranı biranda TripAdvisor uygulamasında bir numaraya yerleşiyor.

Troll yaparken sınır tanımayan İngiliz genç Oobah Butler ve arkadaşları, gerçekçiliği arttırmak için yemek görsellerini de siteye eklemeye başlıyorlar. Ancak bu görseller aslında vaadedilen şeyler değil! Mesela; çok para verilmiş lezzetli ve minimal bir yemek gibi görünen bir yiyecek aslında yalnızca tuvalet kokusu ile yapılan ve asla yenilmeyecek bir tasarım olarak karşınızda duruyor.

Daha çok batı ülkelerinde gördüğümüz kahvaltı menüsünü ziyaretçilerine sunan çılgın genç, sadece bir ayağı domuz bacon ve yumurta gibi göstermeyi başarıyor.

TripAdvisor uygulamasının yöneticileri ise bir gece sonra bu sahteciliği fark ediyor ve sahte restoranı devre dışı bırakıyor. Oobah Butler adlı İngiliz genç ise hala dünya gündeminde konuşulmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Hazırlıkları Fuarı Başlıyor başlıklı makalemizde aşk, eğlence ve etkinlik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

116
110 paylasim, 116 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı