turkiyenin-sectigi-ideal-erkek

Türkiye’nin Seçtiği İdeal Erkek


Şüphesiz ki her kadın için kafasında belirlediği farklı bir ideal erkek tanımı vardır. Tabi ki ideal erkek kavramı için çoğunluğun beğendiği bazı ortak tanımlarda var. Severek okunup takip edilen Cosmopolitan Dergisi, Türk erkeğinde ideal erkek tanımının ne olduğunu merak etti. Bunun üzerine 2017 yılında dev bir anket başlattı. Proje süresince birçok kadın dev ankete katılarak oy kullandılar. Aynı zamanda bu katılım sonucunda çeşitli hediyelerde kazandılar.

Yapılan dev ankette çıkan sonuca göre balmumu heykel müzesi Madame Tussauds ile işbirliği yapılarak ideal erkek tanımı bir balmumu heykeline dönüştürüldü. Uzun bir emek sonrasında ortaya çıkan bu balmumu heykel, ideal Türk erkeğini temsil ediyor.

Cosmopolitan Dergisi tarafından düzenlenen bu anket 20 Eylül 2017 tarihinde başladı. Madame Tussauds İstanbul işbirliği ile yapılan bu projede ‘İdeal Türk erkeğinin fiziği nasıl olmalıdır?’ sorusu için çoğunluğun hangi yanıtı vereceği araştırıldı. İdeal erkeğin tanımına ulaşabilmek için Türkiye’nin ve dünyanın en beğenilen aktör ve sanatçılarının fotoğraflarına yer verildi.

Ankette; gözler, vücut yapısı, saçlar, kostüm ve stil gibi detaylar göz önünde bulundurularak seçenekler ve sorular hazırlandı. Peki, ideal Türk erkeğini kimlerin temsil ettiğini merak mı ediyorsunuz? İşte merakınızı giderecek sıra dışı anketin sonuçları…

  • İdeal vücut yapısı için ünlü şarkıcı Justin Timberlake seçilirken, ideal gözlerde ise yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ve Channing Tatum eşit oy alan isimler oldu.
  • İdeal yüz hatları için ise Metin Akdülger seçilirken, saç rengi için Yusuf Çim seçilen isim oldu.
  • Giyim tarzı için ise başarılı isim Simon Baker seçilirken, saç stili için ise Şükrü Özyıldız esinlenilen ünlü isim oldu.

Tüm bu anket sonuçları bir araya getirilerek ideal erkeği oluşturan bir balmumu heykeli yapıldı. Anket sonuçları ile yaratılan #CosmoMan2018 adlı balmumu heykeli, birçok insan tarafından uzun süre boyunca sosyal medyada da konuşuldu. Aynı zamanda çıkan sonuçtan sonra ideal erkek tanımı bir kez daha sorgulandı desek yanlış ifade etmiş olmayız.

Peki, siz yapılan bu dev anket sonucunda ortaya çıkan Türkiye’nin seçtiği ideal erkek #CosmoMan2018 adlı balmumu heykeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Yaptığı Makyajla Farklı Karakterlere Dönüşen Kadın başlıklı makalemizde eğlence ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

90
86 paylasim, 90 puan

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı