unlu-isimlerin-az-bilinen-koleksiyonlari

Ünlü İsimlerin Az Bilinen Koleksiyonları


Ünlü isimlerin her hareketleri sevenleri tarafından merak ediliyor. Kim, nerede, kiminle, ne zaman, ne yapıyor gibi merakların yanı sıra, ünlü isimlerin hobileri de büyük bir merak konusu. İşte ünlü isimlerin az bilinen koleksiyonları

Çağla Şikel

Çağla Şıkel yıllardır saç tokası biriktiriyormuş. Yıllar önce aldığı saç tokalarını kullanmasa bile, özenle saklıyor. ‘Tokalarımı hiç kimseyle paylaşmam’ sözleri bu konuda tutkusunu gözler önüne seriyor.

Gülşen

Pop müzik sanatçısı Gülşen, 1960 yıllarında yaygınlaşan Pop art akımına meraklı ünlülerimizden. Sergileri kaçırmamaya dikkat eden popçu Gülşen, gördüğü bir şeyi hemen satın alıyor. Bütün sergileri gezip en sonunda en çok aklında kalan ve evinin duvarında gördüğü zaman kendisine ilham verebilecek tabloları tercih ettiğini söylüyor. Ünlü sanatçı Gülşen’in evinin neredeyse her duvarında yer alan tabloların en düşük fiyatı 50 bin dolardan başlıyor.

Angelina Jolie

Bıçak koleksiyonu yapan Hollywood’un güzel oyuncusu, küçükken yılan ve kertenkele koleksiyonu yapıyormuş. Aynı zamanda bıçak koleksiyonunda yer alan bir savaş baltası ve bir Afrika mızrağına sahip olmaktan gurur duyduğunu da dile getiriyor.

Tuba Ünsal

Oyuncu Tuba Ünsal, önceki yıllarda ekrana geldiği televizyon programlarından kazandığı parayı tablolara yatırdığını dile getirmişti. Oyuncu; Yaşam Şaşmazer, Aydan Murtazeoğlu ve Haluk Akakçe gibi isimlerin işlerini topluyor.

Tuba Büyüküstün

Nuri İyem ve Fikret Otyam’ın tablolarına sahip olan oyuncu Tuba Büyüküstün geçen sene Fikret Otyam’ın Doğu Anadolu’da Iğdır Köyü’nde görüp resmettiği, ‘Hasta Taşıyan Köylü Kadınlar’ adlı yağlı boya tablosunu 30 bin liraya almıştı.

Türkan Şoray

Yeşilçam’ın sultanı oynadığı filmlerde giydiği tüm kostümleri biriktiriyor. Onun için bu kıyafetler çok değerli çünkü. Aynı zamanda Türkan Şoray, gazetelerde gördüğü ilginç haberleri kesip topluyor. Bunlardan en ilginç olanını senaryolaştırarak sinema filmi olarak çekmeyi amaçlıyor. Onun için evinde çok fazla miktarda gazete haberlerinden kesitler var.

Ata Demirer

Ünlü oyuncu Ata Demirer’in iki tane tutkusu var. Bunlar deniz ve sanat. Ata Demirer’in iddialı bir Çanakkale seramik koleksiyonu olduğu biliyor muydunuz? Müzayedelere katılan ünlü oyuncunun ilgisini heykeller ve resimler de çekiyor. Özellikle ada resimlerini satın almayı tercih ediyor.

Burcu Esmersoy

Geçen sene katıldığı bir televizyon programında resim koleksiyonu yaptığını açıklayan Burcu Esmersoy, cemiyette ‘çılgın’ sıfatı ile anılan ressam Haluk Akakçe’nin eserlerini topladığını dile getirmişti.

Kenan Doğulu

Kenan Doğulu’nun sanat tutkusu çok eskilere dayanıyor. Onun bu tutkusunu eşi Beren Saat’te paylaşıyor. Ünlü sanatçı bu topladığı eserlerin çocuklarına miras kalacağını ifade ederken, Devrim Erbil, Gary Hume, Burcu Perçin, Fikret Mualla ve Burhan Doğançay gibi ressamların eserlerini toplamayı tercih ediyor.

Tolga Karel

Oyuncu Tolga Karel, eskileri çok sevdiği için antika ama yine de elektronik şeyleri toplamayı sevdiğini ifade etmişti.  Eski telefonlar ve eski döneme ait kameralar en büyük tutkusu.

Bir önceki yazımız olan İki Kız Arkadaşıyla Yaşayan Şanslı Adam başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

97
94 paylasim, 97 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı