Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Ünlü Oyuncunun Cezası Belli Oldu

Ünlü Oyuncunun Cezası Belli Oldu

Mart ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki havalimanında 1 gram uyuşturucu ile yakalanan ünlü oyuncu Yurdaer Okur’un cezası bugün belli oldu.

28 Mart’ta tiyatro festivaline katılmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ve Ercan havalimanında narkotik köpeğine üzerinde bir gram esrar ile yakalanan ünlü oyuncu Yurdaer Okur, 100 lira para cezasına çarptırıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Oyunculuğu ile sık sık gündeme gelen ünlü isim Yurdaer Okur, hapis cezası almaması nedeni ile sınır dışı edilmeyecek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş çıkışına engel konulmayacak.

 50 BİN LİRA SENET, 100 LİRA NAKİT

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen davada üç kişilik mahkeme heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devlet laboratuarının çalışmaması nedeni ile yakalanan uyuşturucuya tahlil yapılamadı. Ancak sanatçının, uyuşturucunun hintkeneviri olduğunu itiraf ettiğini belirtmesi üzerine uyuşturucu ithal etmek ve kullanmak suçlarından her biri 50 lira olmak üzere 100 lira para cezası verdi. Mahkeme heyeti, ünlü oyuncu Yurdaer Okur’un sulh ve sükûnu koruyacağına dair 50 bin lira kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmasına karar verdi.

YURDAER OKUR SINIR DIŞI EDİLMEYECEK

Yurdaer Okur ile ilgili karar, bir hâkimin 15 gün hapis cezası istemine karşın, diğer hâkimlerin para cezası vermesi nedeni ile oy çokluğuyla alındığı öğrenildi. Ünlü oyuncu Yurdaer Okur, hapis cezası almaması nedeni ile sınır dışı edilmeyecek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş çıkışına engel bir durum teşkil etmeyecek. Uyuşturucu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ağır suçlardan kabul ediliyor. Hatta kişilere hapis cezası veriliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde herhangi bir hapis cezası alan üçüncü ülke vatandaşları, cezalarını çektikten sonra sınır dışı ediliyor. Bununla birlikte Ada’ya tekrar girişleri yasaklanıyor. Yasak, Bakanlar Kurulu kararı ile kaldırılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Melis Buse Betkayan'ın Son Durumu Ne? başlıklı makalemizde Kısmetse Olur son bölüm izle, Melis Buse Betkayan kaç yaşında ve Melis Buse Betkayan kaç kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz