unlu-oyuncunun-cezasi-belli-oldu

Ünlü Oyuncunun Cezası Belli Oldu


Mart ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki havalimanında 1 gram uyuşturucu ile yakalanan ünlü oyuncu Yurdaer Okur’un cezası bugün belli oldu.

28 Mart’ta tiyatro festivaline katılmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ve Ercan havalimanında narkotik köpeğine üzerinde bir gram esrar ile yakalanan ünlü oyuncu Yurdaer Okur, 100 lira para cezasına çarptırıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Oyunculuğu ile sık sık gündeme gelen ünlü isim Yurdaer Okur, hapis cezası almaması nedeni ile sınır dışı edilmeyecek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş çıkışına engel konulmayacak.

 50 BİN LİRA SENET, 100 LİRA NAKİT

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen davada üç kişilik mahkeme heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devlet laboratuarının çalışmaması nedeni ile yakalanan uyuşturucuya tahlil yapılamadı. Ancak sanatçının, uyuşturucunun hintkeneviri olduğunu itiraf ettiğini belirtmesi üzerine uyuşturucu ithal etmek ve kullanmak suçlarından her biri 50 lira olmak üzere 100 lira para cezası verdi. Mahkeme heyeti, ünlü oyuncu Yurdaer Okur’un sulh ve sükûnu koruyacağına dair 50 bin lira kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmasına karar verdi.

YURDAER OKUR SINIR DIŞI EDİLMEYECEK

Yurdaer Okur ile ilgili karar, bir hâkimin 15 gün hapis cezası istemine karşın, diğer hâkimlerin para cezası vermesi nedeni ile oy çokluğuyla alındığı öğrenildi. Ünlü oyuncu Yurdaer Okur, hapis cezası almaması nedeni ile sınır dışı edilmeyecek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş çıkışına engel bir durum teşkil etmeyecek. Uyuşturucu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ağır suçlardan kabul ediliyor. Hatta kişilere hapis cezası veriliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde herhangi bir hapis cezası alan üçüncü ülke vatandaşları, cezalarını çektikten sonra sınır dışı ediliyor. Bununla birlikte Ada’ya tekrar girişleri yasaklanıyor. Yasak, Bakanlar Kurulu kararı ile kaldırılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Melis Buse Betkayan'ın Son Durumu Ne? başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
84 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı