Ünlülerin-Boşanmasına-Neden-Olan-Etkiler-Neler

Ünlülerin Boşanmasına Neden Olan Etkiler Neler?


2016 yılını geride bırakmadan önce magazin dünyasındaki boşanma ve ayrılık haberlerini gözden geçirerek sizler için güzel bir yazı hazırladım. Bu yıl sevdiğiniz ünlülerin ayrılık ve boşanma haberleri ile sarsıldınız. Peki, ünlülerin boşanmasına neden olan etkiler neler? Hep birlikte inceleyelim.

  1. BOŞANMA ORANININ ETKİSİ

Türkiye’de her geçen gün boşanma oranı artıyor. Boşanan çiftlerin sayısı 2015 yılında, bir önceki yıla göre 0,7 artarak toplamda 131 bin 830 oldu. Bu artış doğal olarak ünlüler dünyasında da aynı orandadır. Sıradan yani ‘ünsüz’ insanların bazı sorunlara tahammül etme seviyesi biraz daha yüksektir. Fakat ünlüler bu tür sorunlarda çözüm yoluna gitmek yerine daha çok boşanmayı tercih ediyorlar.

  1. POPÜLARİTE DÜŞÜŞÜ

Her ikisi de ünlü olan çiftten biri, evlendikten sonra popülerliğini yitirebilir. İşte bu durum evlilikleri için çok büyük bir sorun teşkil ediyor. Mesela, evlenmeden önce hayranlarının ilgisi yüzünden sokakta yürüyemeyen ünlü bir isim, evlendikten sonra aynı ilgiyi görmemeye başlıyor. Maalesef ki şöhret bir bağımlılıktır. Şöhrete alışan bir kişi, bu şöhreti kaybettiği zaman otomatik olarak sorumlu tuttuğu şey evliliği oluyor.

  1. EGO VE ÖZGÜVEN

Sonsuz özgüven ve yüksek ego ünlülere meslek hayatlarında büyük bir başarı sağlamaktadır. Fakat bu özellikleri evlilik hayatında onları daha hoşgörüsüz bir insan yapar. Sakin ve normal seyirde başlayan bir konuşma çok kısa sürede önce tartışmaya sonradanda büyük bir kavgaya dönüşebilmektedir. Küçük krizleri büyütüp, büyük mutsuzluklar yaşanabilir. Bu mutsuzluk ise en sonunda kişileri boşanmaya iter.

  1. İŞ YOĞUNLUĞU

Ünlülerin yoğun çalışma tempoları da evliliklerini olumsuz etkilemektedir. Dizilerde oynayanların uzun süren set saatleri, şarkıcıların şehir veya yurt dışına sürekli konser vermek amacıyla gitmeleri hem evliliklerine hem de birbirlerine ayırdıkları zamanı kısıtlar.  Birbirleriyle paylaşımları azalan çiftin sonu ise kaçınılmaz olan ayrılık oluyor.

  1. İHANET

Maalesef ki ünlülerin boşanmasındaki en büyük etkenlerden biri de aldatma konusudur. Şöhretin vermiş olduğu ‘beğenilme’ duygusu evlenince ortadan kaybolmamaktadır. Hayranların ilgisi bazen çok ileri seviyelere gidebiliyor. Evliliğinde sorunlar yaşayan ünlü gelen bu ilgiye kayıtsız kalamıyor.

  1. SİNDİREMEMİŞLİK

Bu şöhreti evlendikten sonra bulanların yaşamış olduğu bir durumdur. Kısa sürede şöhret ve para bulan kişiler ilk olarak evliliklerini bitirmeye karar veriyorlar.

  1. TÜKENMİŞLİK

Ünlü olduktan sonra her şeyi tadan, her ortama giren ve her zevki yaşayan bir kişi ‘artık evlenebilirim’ düşüncesi ile nikah masasına oturuyor. Fakat o tükenmişlik durumu evlilik hayatına da yansıyor. Bir şeyden kurtulmak amacıyla yapılan evlilikler ne yazık ki kalıcı olmuyor. Kişinin tükenen enerjisi evliliğini de içten içe çürütüyor. Heyecan olmadan bırakın evliliği, birlikteliği bile sürdürmek mümkün olmuyor.

  1. ACELE YAPILAN EVLİLİK

Bir dizi setinde veya arkadaş ortamında tanışan çiftler 3 ay sonra birden bire evleniyorlar. Birbirlerini henüz tanımadan ve evliliğin ne olduğu konusunda fikirleri olmadan… Yapılan bu evlilik onların popülaritesine ilk başta katkı yapıyor. Tabi ki çok kısa bir süre sonra aslında birbirlerine hiç uygun olmadıklarını fark ediyorlar. Sonra da soluğu Aile Mahkemesi’nde alıp yollarını ayırıyorlar.

  1. AİLE FAKTÖRÜ

Sıradan yani ‘ünsüz’ insanların evliliğinde olduğu gibi ünlüler dünyasında da aileler evliliklerde olumsuz bir etki yapabilmektedir. ‘O bizim ailemize yakışmaz’ diyen ailenin oğlu ya da kızı buna rağmen nikah masasına oturuyor, fakat ailesinden net olarak kopamıyor. Sonrasında aile ile gelin veya damadın yıldızı hiçbir zaman barışmıyor. Akabinde tekrar başa dönülüyor ve herkes kendi ailesinin tarafına geçiyor.

  1. KÜLTÜR FARKLILIĞI

‘Nede olsa ikimizde ünlüyüz ve aynı çevredeniz’ diyerek aralarındaki kültür ve eğitim farkını görmezden gelip evleniyorlar. Fakat evliliğin ilerleyen zamanlarında bu fark bir tokat gibi suratlarına çarpıyor.

Bir önceki yazımız olan Doğallıklarıyla Güzelliklerini Kanıtlayan Podyum Kraliçeleri başlıklı makalemizde magazin ve mankenler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

105
100 paylasim, 105 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı