Ütü Yapmayı Sevmeyenler İçin İkna Edici Bahaneler


Neden ütü yaptığınızı hiç düşündünüz mü? Ütünün bir faydası var mı? Yoksa faydasından ziyade zararı mı var?

Ütü yapmak neredeyse hiç kimsenin sorgulamadığı bir eylemdir. Fakat bugün biz sorgulayanlar için iyi bahaneler sunuyoruz. Belli mi olur? Belki anneniz, eşiniz ya da kardeşiniz bu bahaneleri mantıklı bulur ve size ütü yaptırmaktan vazgeçer. 😀 Eğlenceli ama denenebilir konumuza başlayalım. 🙂

Ütü yapmayı sevmeyenler için ikna edici bahaneler karşınızda!

  1. Tasarruf Edersiniz

Ütü yapmak hiçbir somut faydası olmayan bir eylemdir. Ütü yaparken fazlasıyla enerji ve temiz su tüketirsiniz. Eğer ütü yapmazsanız hem elektrik faturalarınız azalır hem de temiz suyu ziyan etmemiş olursunuz. Bu sayede karbon seviyesini azaltarak doğaya ve çevreye iyi bir şey yapmış olursunuz. (hadi ama bu çok masum bir bahane oldu. 🙂 )

  1. Ütü Yapmak Enerji ve Zaman Kaybıdır

Termodinamiğin ikinci yasasını göz önünde bulundurduğunuzda (bu afilli girizgah sizi başarıya götüren altın yoldur 😀 ) ütü yapmak hiçte verimli bir eylem değildir. Kıyafetlerinizdeki buruşuklukları düzeltmek için harcadığınız enerji her zaman daha büyük ölçüde düzensizliğe neden olacaktır.

  1. Ütü Yapmak Kıyafetlerinizin Ömrünü Kısaltır

Eğer ütü yaparken kaliteli bir ütü kullanmıyorsanız, ortaya çıkan sürtünme ve ısı kıyafetlerinizin kumaşını çok daha hızlı bir şekilde aşındıracak ve eski gibi görünmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra kumaşların doğal halini değil de, estetikli halini sergilemiş olacaksınız.

  1. Düzgün Kıyafet Temizlik Göstergesi Olamaz

Ütülü kıyafetler, kıyafeti giyen insanda ister istemez temiz ve güvenilir bir izlenim yaratacaktır. Bu izlenim yanıltıcı olabilir ve sizi tuzağa düşürme ihtimali vardır. Dünyanın en güvenilmez insanlarına bakalım. Jilet gibi takım elbiselerini hatırladınız mı? (yandık, her ütülüyü yalancı sanacağız. 😀 )

  1. Ütü Yapmamak Özgür Hissettirir

Toplumsal kodları bir kenara bırakın. Neden ütü yaptığınızı bilmeden, başka insanların sizin için iyi düşünmesini sağlamak adına ütü yapıyorsunuz. (kendin için yaşa kovboy!) Enerji harcıyoruz, zaman harcıyoruz ve bunların ötesinde ütüsüz kıyafetle dolaşmanın bizi nasıl göstereceğini düşünerek zihnimizi meşgul ediyoruz. Kendinizi özgür hissetmek istiyorsanız, bırakın ütüyü falan! Bunu en çok ütü yapmak ‘zorunda’ kalan dert ortaklarımız bilir. Çekin fişi, özgürleşin!

Bu bahaneler işinize ne kadar yarar ya da yarar mı? Onun garantisini veremem. 🙂 Ama her evde ne yazık ki son ütücü mutlaka vardır. O neden siz olasınız? Madem ütü yapmaktan hoşlanmıyorsunuz, bu bahaneleri kullanarak ve dram ile gözyaşını devreye sokarak evin karar merciini etkileyebilirsiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde aksesuar ve dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

108
104 paylasim, 108 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı