uzaydan-gorulen-heykeller

Uzaydan Görülen Heykeller


Heykeltıraş Andrew Rogers tarafından Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Kapadokya ilinde 2007-2009 senesinde yapılan bu harika heykeller, gökyüzünden bile görülebilen göz alıcı görünümü ile ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

HER BİRİ BİR PROJENİN PARÇASI

Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers, 13 ülkenin yer aldığı ‘Hayatın Ritmi Projesi’ adı altında farklı ülkelerde insan yaşamından izler taşıyan heykeller yaptı.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ SEMBOLLEŞTİRDİ

Karadağ’da çalışma yapan başarılı isim Andrew Rogers, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini sembol haline getirdi ve eserlerine yansıttı.

Eserleri Google Earth üzerinden bile görülebilen Andrew Rogers’in, Kapadokya’da insanın tarihteki kültürel gelişimi ile bölgenin değerlerini yansıtan çalışmasında ‘at, Kibele heykeli, seten taşı, melek yüzlü kuş, hayat ağacı, çift gövdeli tek başlı aslan, taş devri ve ilk tapınak’ adını verdiği heykeller yer alıyor. Tepelerden bile görülebilen bu heykeller, zorlu ulaşım imkanları sebebi ile sınırlı sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmekte. Karadağ mevkisine ulaşımı kolaylaştıracak yol yapılır ise bölgenin daha fazla kişiyi misafir edebileceği düşünülüyor.

GÜNEŞ BATARKEN PARLIYOR

Andrew Rogers’in yaptığı heykellerden biri, üzerindeki yaldız sayesinde güneşin batışında parlaması ile dikkatleri üzerine topluyor. Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers tarafından Karadağ’a yapılan heykellerin Kapadokya turizmi için çok önemli olduğu aşikâr. Kapadokya turizmine farklı bir heyecan katabilecek olan bu sıra dışı heykeller ne yazık ki şüpheci yaklaşımlar ve ilgisizlik yüzünden hak ettiği değeri göremiyor.

Uzaydan görülebilen bu heykellerin tanıtımının yapılması ve yolunun düzeltilmesi ile birlikte Kapadokya turizmi için çok daha faydalı olacağı düşünülüyor. Bu heykeller doğal taşlardan oluşan dokuları sayesinde Kapadokya ile kolay bir şekilde bütünleşebilir bir yapıya sahip. Eğer yolunuz düşerse mutlaka gezip görmelisiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Tatil Bavulunu Hazırlamanın İncelikleri başlıklı makalemizde aksesuar, seyahat ve tatil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

80
77 paylasim, 80 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı