Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Uzaydan Görülen Heykeller

Uzaydan Görülen Heykeller

Heykeltıraş Andrew Rogers tarafından Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Kapadokya ilinde 2007-2009 senesinde yapılan bu harika heykeller, gökyüzünden bile görülebilen göz alıcı görünümü ile ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

HER BİRİ BİR PROJENİN PARÇASI

Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers, 13 ülkenin yer aldığı ‘Hayatın Ritmi Projesi’ adı altında farklı ülkelerde insan yaşamından izler taşıyan heykeller yaptı.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ SEMBOLLEŞTİRDİ

Karadağ’da çalışma yapan başarılı isim Andrew Rogers, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini sembol haline getirdi ve eserlerine yansıttı.

Eserleri Google Earth üzerinden bile görülebilen Andrew Rogers’in, Kapadokya’da insanın tarihteki kültürel gelişimi ile bölgenin değerlerini yansıtan çalışmasında ‘at, Kibele heykeli, seten taşı, melek yüzlü kuş, hayat ağacı, çift gövdeli tek başlı aslan, taş devri ve ilk tapınak’ adını verdiği heykeller yer alıyor. Tepelerden bile görülebilen bu heykeller, zorlu ulaşım imkanları sebebi ile sınırlı sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmekte. Karadağ mevkisine ulaşımı kolaylaştıracak yol yapılır ise bölgenin daha fazla kişiyi misafir edebileceği düşünülüyor.

GÜNEŞ BATARKEN PARLIYOR

Andrew Rogers’in yaptığı heykellerden biri, üzerindeki yaldız sayesinde güneşin batışında parlaması ile dikkatleri üzerine topluyor. Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers tarafından Karadağ’a yapılan heykellerin Kapadokya turizmi için çok önemli olduğu aşikâr. Kapadokya turizmine farklı bir heyecan katabilecek olan bu sıra dışı heykeller ne yazık ki şüpheci yaklaşımlar ve ilgisizlik yüzünden hak ettiği değeri göremiyor.

Uzaydan görülebilen bu heykellerin tanıtımının yapılması ve yolunun düzeltilmesi ile birlikte Kapadokya turizmi için çok daha faydalı olacağı düşünülüyor. Bu heykeller doğal taşlardan oluşan dokuları sayesinde Kapadokya ile kolay bir şekilde bütünleşebilir bir yapıya sahip. Eğer yolunuz düşerse mutlaka gezip görmelisiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Tatil Bavulunu Hazırlamanın İncelikleri başlıklı makalemizde tatil bavulu hazırlarken dikkat edilecekler, tatil bavuluna neler konmalı ve tatil bavulu nasıl hazırlanmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz