Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları


Üzüm çekirdeği yağı mutfaklarınız da kullanabileceğimiz gibi cildinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz neredeyse tüm cilt sorunlarının tedavisinde etkili doğal bir yöntem ve çözümdür. Kozmetik ürünlerde de kullanılan üzüm çekirdeği yağı her cildin ihtiyacını karşılaması ise mucizevi diyebiliriz. Cildinizdeki problem akne ya da ince çizgileriniz olsun üzüm çekirdeği yağı faydasını cildinizde gösteriyor.

Şarap üretilirken suyu sıkıldıktan sonra üzüm posasından çıkartılan çekirdeklerinden hafif bir yağ çıkartılır ve çıkartılan üzüm çekirdeği yağı cildin nem dengesini ve cilt sağlığı açısından birçok faydası bulunmaktadır. Üzüm çekirdeği yağı faydalarını antioksidanlar, E vitamini ve Omega-6 gibi doymamış yağ asitlerinden sağlar.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları cildimizin sağlığı açısından çok etkili ama bu faydalardan en verimli şekilde yararlanmak için soğuk pres yöntemi ile üzüm çekirdeği yağı elde edildiği takdirde en sağlıklı şekilde bu mucizevi yağdan faydalanabiliriz çünkü yağın çıkarılması esnasında kimyasal bir madde kullanılmadığını, içerisindeki faydalı olan yağ asitlerinin kaybolmasına neden olacak herhangi bir işleme maruz kalmadığını anlarız.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları ise,

# Akne ve sivilce problemi yaşayan ciltlerin tedavisine destek olur.

# Cilt lekelerine karşı içerisindeki Linoik Asit sayesinde savaşabilirsiniz.

# Kırışıklarınızla zamana karşı yarışmanızı sağlar ve yaşlanmanın etkilerine karşı cildinizi korur.

# Gözaltınızda oluşan morluklara karşı bir ay boyunca günde iki defa, parmağınıza damlattığınız üzüm çekirdeği yağı ile nazik vuruşlar yaparak kullandığınızda farkı sizde görebilirsiniz.

# Üzüm Çekirdeği Yağı aynı zamanda saçları da nemlendirme ve yumuşatan etkisiyle düzenli kullanım sonucunda zayıf saçların güçlenmesini sağlar ve saç derisi problemlerine karşı etkilidir.

# Saç dökülmesinin önüne geçerken yanı sıra kepek gidererek oluşumunu engeller ve sağlıklı saç derisi ile saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

Üzüm çekirdeği yağını herhangi bir malzeme ile karıştırmaya gereksinim duymadan doğrudan cildinize disk pamuk yardımıyla üzerine birkaç damla damlatarak cildinize yapacağınız nazik bir masaj ile birlikte uygulayabileceğiniz gibi sürekli kullanmış olduğunuz cilt kremlerinizin içerisine de birkaç damla Üzüm Çekirdeği Yağı ekleyerek de cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı yoğun ve güçlü bir yağ olduğundan sadece birkaç damlası cildinizin tamamı için yeterli gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Etkileyici Saçlar İçin Pratik Öneriler başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
99 Paylaşım, 93 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir