uzun-sureli-bir-iliskinin-7-adimi-01

Uzun Süreli Bir İlişkinin 7 Adımı


İlişkinizde yaşadığınız güzellikler kadar iniş çıkışların olması da doğaldır. İlişkinizdeki iniş ve çıkışların üstesinden gelebilmek ve aşkınızı zamana karşı korumak için Uzun Süreli Bir İlişkinin 7 Adımı ile aşkınızı canlı tutabilirsiniz.

1- İlişkiden beklentileriniz gerçekçi olsun

İlişkinizden beklentileriniz ne kadar gerçekçi olursa, aşkınızın daha uzun vadede sürmesi için atılan en doğru adımlardan biri olacaktır. Partnerinizin sizin belirlediğiniz kritere sahip olmasını ya da sizin istediğiniz gibi davranmasını ve şekil alması gibi beklentiler içinde bulunmanız ilişkinizin sağlığı açısından hiç doğru bir tutum olmayacaktır. Sevgilinizin her seferinde sevgisini ifade etmeyebilir bu yüzden partnerinizin kişiliğine uygun beklentiler içerisinde bulunmanız en doğru adım olacaktır.

2- Sorunlarınızı tartışarak çözümleyin

İlişkiniz her zaman sorunsuz yürümeyecek elbette. Önemli olan sorunların karşısındaki tutumunuzdur. Eğer sorunları konuşarak, tartışarak çözümlemek yerine üstünü kapatmayı ya da kavga ederek üstüne gitmek ilişkiniz için yapılacak en büyük yanlışlardan biridir. Bunun yerine sorunlarınızı problemlerinizi tartışarak birlikte çözüm yolu aramanızdır. Bu sayede birbirinizi daha iyi anlayacak sorunların üstesinden birlikte gelebilmek için çaba göstermek ilişkinin uzun vadede sürebilmesi için en önemli adımlardan biridir.

3- Düşüncelerinizi, kendinizi ifade etmekten çekinmeyin

İlişkide en önemli problemlerinden biri olan iletişim sorununa ilişkinizden uzak tutun. Sevgilinizle düşüncelerinizi, anlatmak istediğiniz herhangi bir şeyi anlatın. Düşündüklerinizi, hissettiklerinizi partnerinizle paylaşmak ilişkinizde birbirinizi tanımanın ve daha uzun bir ilişkinin temelidir. Asla sevgiliniz de konuşmayı ihmal etmeyin.

4- Hayallerinizi paylaşın

Aşk bazen acımasız olsa da aynı düşünceleri, aynı hisleri, aynı hayalleri paylaştığınız biriyle yaşadığınız bir ilişkinin uzun ömürlü olmaması imkansızdır. Elbette hepsi bir olsun demiyoruz ama ikinizin de hayallerinizde bir ülkeye, gitmediğiniz bir şehre gitmek varsa birlikte hayalinizi gerçekleştirmek inanılmaz bir anlam ve heyecan katacaktır ilişkinize. İlişkiyi canlı tutan, alevlendiren aşkın yanı sıra heyecandır.

5- Asla trip atmayın, küsmeyin

İlişkinizde her zaman sizin istediğiniz olacak diye bir durum söz konusu elbette olamaz. İstediğiniz olmuyor diye partnerinize küsüp onu trip atarak cezalandırmaya çalışmayın. Sevgilinizi olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmelisiniz. İstediğiniz olmuyorsa bunu konuşarak sebeplerini tartışarak ve sevgilinizi dinleyerek anlamaya çalışmanız ilişkinizin daha uzun soluklu olmasını sağlayacaktır.

6- İlişkinizi başkalarına kanıtlamaya çalışmayın

Günümüzde sürekli sosyal medyadan selfie, fotoğraf paylaşımı yapıyoruz ancak bunu ilişkinizi sosyal medyadan göstermek ilişkiniz için yapacağınız yanlış adımlardan biridir. Bu şekilde davranmak aynı zamanda ilişkinize olan güvensizliğinizle alakalı bir durumda olabilir. İnsanların sevgilinizle sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamayın. Sizin özeliniz size özel olarak kalsın.

7- Hayatınızda arkadaşlarınızın da olduğunu unutmayın

Hayatın sadece ilişkinizden ibaret olmadığını, sevgilinizin ve sizin arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz gerektiğini unutmayın. Birbirinizi özlemeniz, arkadaşlarınızla biraz özelinizin olması ilişkinizi daha kuvvetlendirecektir.

Bir önceki yazımız olan Sevgilim Bana Yalan Söylüyor Mu? başlıklı makalemizde aşk, ayrılık ve yalan konuşmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
87 paylasim, 92 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı