Vajina Hakkında Az Bilinen 7 Bilgi


Birçok insan vajina ile ilgili yeteri kadar bilgiye sahip olduğunu düşünmektedir, fakat aslında tek bildikleri şey, hiçbir şey bilmedikleridir. Hadi ama çekinmeyin ve vajina hakkında az bilinen 7 bilgi neler inceleyin.

  1. Vulva Farklılığı

Vajina ile ilgili ilk olarak bilmeniz gereken şey aslında vulva farklılığının olmasıdır. Vulvanın ne olduğunu soracak olursanız… Vulva vajina çevresinde bulunan dudaklardır ve her kadında farklı yapıdadır.

  1. Bekaret

Bekaret kadınlarda bir seferlik bulunan bir vajina duvarıdır. Bir defa yırtıldığı zaman doğal yollar ile asla eski haline dönemez. Ayrıca sağlık açısından bir koruma görevi üstlenmektedir.

  1. Vajina Akıntıları

Vajina ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer konu ise vajina akıntılarının normal bir durum olmasıdır. Vajina bazı zamanlarda içerisindeki zararlı bakterileri dışarıya atabilmek için akıntı sağlayarak kendini temizlemektedir.

  1. Vajina Aslında Bir Tür Kastır

İnsan vücudunun her yerinde kas olduğu gibi vajinada bir kastır ve gerilip küçülebilmektedir. Bir süre kullanılmayan vajina kasları zamanla işlevini yitirdiği için bazı hastalıklara neden olabilmektedir.

  1. Vajina Kaygan Bir Sıvı Salgılar

Özellikle kadın uyarıldığı zaman, vajina kaygan bir sıvı salgılamaya başlar. Aslında bu sıvı cinsel ilişkiden hemen önce vajinanın zarar görmemesi için salgılanır. Bu sıvı cinsel ilişki sırasında vajinayı korur.

  1. Hastalıkları Kendine Çeker

Vajina sağlığı oldukça önemli bir konudur. Çünkü vücudun dışarıya açılan bir kapısıdır. Eğer bu kapı enfeksiyon kaparsa oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenden dolayı vajina temizliğine dikkat edilmesi gerekir.

  1. Cinsel İlişki Sırasında Çıkan İstemsiz Sesler

Cinsel ilişki sırasında kadınlar istemsiz bir ses çıkarmaktadır. Bu ses çıkarma durumumun sebebi ise kadının cinsel ilişki sırasında seksten aldığı hazdan kaynaklanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Seks Robotlarının Fiyatı Belli Oldu başlıklı makalemizde cinsellik, eğlence ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
85 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı